Shuffle

Jaký je rozdil mezi…?

Jaký je rozdíl mezi: profesorem, učitelem, pedagogem, lektorem a kantorem?

Nejlepší odpověď
quentos

profesor je nejvyšší titul vědeckého pedagoga: podle wikipedie se též jedná o „pracovní označení učitele na českých gymnáziích“ (http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Pro­fesor), nicméně vzhledem k tomu, že jde o vědeckou hodnost, nemají v podstatě právo vyžadovat po studentech, aby je takto oslovovali.
Pedagog je cizím slovem učitel, i když vychází z řeckého paidagogos, což byl původně „vychovatel“. Kantor je též cizím slovem učitel, ale tentokrát ne z řečtiny, nýbrž z latiny. Kantor, pedagog a učitel jsou tedy synonyma (ověřeno ve Slovníku cizích slov Encyklopedického domu).
Lektor je odborný / specializovaný učitel – většinou specializovaný na jeden předmět (např. typicky na jeden jazyk na jazykových školách, jako třeba já ;{)> .
Doplňuji:
hm, nějak se do toho odkazu připletla závorka, sorry, takže takhle http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Pro­fesor

Další odpovědi
annas

Rozdíl vyplyne z definice.

pedagog = vychovatel, učitel; odborník v pedagogice.
učitel = kdo učí; kdo výchovně působí
kantor = arch. učitel, který zároveň řídil kostelní zpěv a hudbu. Dnes zabarveně – učitel, prfesor. .
profesor = titul vysokoškolského nebo středoškolského učitele.
lektor:

  1. (vysokoškolský) učitel praktických znalostí, zejména jazyků;
  2. stálý (odborný) přednášející
  3. odborný posuzovatel uměleckýc nebo vědeckých děl

anonym

Doplním jen, jinak bezchybnou odpověď quentose, funkčním odkazem – ten jeho je na prázdnou stránku, holt ne-technický humanista se nezapře,
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Pro­fesor
("Kovářova kobyla, ševcova žena a … kantorka trestající své žáky za opisování, sama po 10 minutách opisující již vložený příspěvek?)

Andělé

http://www.ji­retinpb.cz/im­g/clanky/zavist-03.jpg

Drap

Obrázek pěkný, ale mám obavy že mě ani večeře nebude chutnat

Andělé

:))) Drape,mně už dva dny přešla chuť k jídlu:(

anonym

:)) Andele !! to je on ! meho srdce sampion ! :)

Andělé

:)) -iv-,aj mého to srdce šampióóóóón…:))

vagra

A jejeje !
Prudič a hlavní arbitr se nečekaně vynořil z temnot a zase úřaduje!
Bláhově jsem se domníval, že už dostal konečně rozum a začal se, místo věčného poučování a nesmyslného napadání, věnovat něčemu rozumnějšímu, co by bylo hodno jeho inteligence, a nadprůměrnému vzdělání. :)
Překvapil mě už tím, že si úplnou náhodou, vybral ke své kritice, správnou odpověď annas. :)
Pokud opravdu nepoznal rozdíly v obou odpovědích, opravňuje mě to s lítostí konstatovat, že je na tom mnohem hůř, než jsem si o něm původně myslel !

Jak se říká v jedné komedii-:„…pořád kvoká, pořád kvoká"…:))

Drap

Jak jsi mohl doufat, že dostal rozum. To by byla rána, že by ji bylo slyšet po celé republice

Andělé

:)))
Zdravím vagro:)),
temnota se zase vynořila ze svých hlubin…to se zase hezky pobavíme,že?:)) No řekněte,kde jinde bychom se tak pobavili,jako tady,že jo?:))

vagra

Andělé, s radostí opětuji Váš pozdrav.
Jsem rád, že nejsme sami, komu jeho nekorektnost a nesebekritičnost, připadá už směšná.
Takový rádoby vtipný blábol, snad nemůže vytvořit člověk zcela střízlivý. :)

Andělé

Vagro,potěšení je i na mé straně:)
Jeden člověk a tolika bludy co pobaví lidí,že? :))
Měl by jít na odvykačku,takhle se shulit…:)))

anonym

vagro .., a ja jsme nakonec rada, ze Pan Buh ( pardon : on vlastne je nadrizeny Pana Boha ) , obcas prudi…, alespon Vas vidim .. :)
jestli se nakonec nestyska i jemu … , jestli on si to vsechno nevymysli kvuli nam ! :)
ale zase vime, ze sedi u odpovedi se stopkami v ruce .. a sleduje , za jak dlouho to ta an. staci "opsat " :) -iv-

vagra

iv, také Vás rád vidím.
Musel jsem reagovat, protože karatel, pokračuje v bezdůvodném otírání se o annas.
Zřejmě si neuvědomuje, že kdyby se mu ji podařilo svými nevhodnými poznámkami z těchto stránek vystrnadit, tak by její absenci, snad ani nepřežil.
Tím, že to doufám annas neudělá, ho vlastně drží při životě…:)
Koho by pak celé hodiny sledoval se stopkami v ruce a vymýšlel nesmyslné důvody k napomínání !
To by mu zbylo už jen bodování, na první pohled špatných odpovědí, které by u jiných, než u „některých" uživatelů, zcela jistě nenechal bez povšimnutí, aniž by nepřipojil karatelsky vztyčený ukazováček, samozřejmě s nějakým přidaným kecem . :)
Způsob a zejména forma poděkování za to, že ho svojí přítomností na Odpovědích vlastně drží při životě, se mi zdá být poněkud podivná. Ve své podstatě i nesmyslná. Stejně jako všechno to, čím a jakým způsobem, se tady předvádí.

iv, vypracoval se ve své dokonalosti až k tomu, že ho dokonce vytočí i správná odpověď! Víc se už snad ani zdokonalit nejde. Nebo jo? :)

Říká se, že závist a její sestra nenávist, dokážou udělat z vcelku normálního člověka, krvelačnou bestii.
Politováníhodní jsou pak jedinci, kteří jsou postiženi kombinací obou výše zmíněných sester.

anonym

:) pro zajimavost jsme si nasla : negativni vlastnosti ..a zjistila jsme, ze on je ma uplne vsechny !! :)
tak az bude nekdy zase vysilovat, tak mu to tam vzdycky hodim .. :)

Neslušný
Nepoctivý
Ulhaný
Nepřátelský
Nepříjemný
Chamtivý
Bezohledný
Sobecký
Klamavý
Bojácný
Tupý
Zlý
Bezcharakterní
Nedbalý
Neschopný
Neobratný
Úzkoprsý
Nevlídný
Zbabělý
Bez talentu
Zamračený
Slabý
Ústupný
Nestálý
Nedůvěřivý
Hloupý
Lakomý
Nedbalý
Nevěrný
Nedbá na své zdraví a životosprávu
Nesnášenlivý
Lakomý
Nejistý
Nemilosrdný
Nevynalézavý
Lhostejný
Líný
Zlomyslný
Nezdvořilý
Zlý
Závistivý
Nenávistný
Vznětlivý
Zamračený
Neústupný
Lehkomyslný
Alkoholik
Zlodějský
Urážlivý
Podlézavý
Pomlouvačný
Tvrdohlavý
Pomstychtivý
Arogantní
Pyšný
Darebácký
Nešikovný
Násilník
Nespolehlivý
Neprosperující
Smutný Šťastný
Neschopný
Ledabylý
Nespravedlivý
Necitelný
Zbabělý
Ignorantský
Lajdácký
Stresovaný
Nepřátelský
Nepříjemný
Pesimistický
Nespolečenský
Nesympatický

Andělé

není toho pořád nějak málo?

anonym

:) neco si musim nechat i na pristi mesic !

Andělé

:) tj.rozumný -iv-,ať nás nezahltí svými hodnotami tak najednou,to bysme neunesli…:))

Drap

Krásný výčet. Hloupý je to samé co blb ?

annas

Ad Iv. Takový dlouhý výčet jsem nikdy neviděla pohromadě. Je jasné, že nikdo není dokonalý a každý má chyby.
Proto by měl usilovat o to, aby poznal své špatné vlastnosti, potlačoval je a rozvíjel jen dobré…

Nebo platí Murphyho zákon?

Naproti tomu vlastnosti vyloženě záporné jsou dědičné téměř vždy ((:........

:))

bolak

co to tu meleš, to vůbec není pravda, annas opisovala až po jednácti minutách!!!

annas

Ad bolak. Tolik jsem se snažila, aby nebylo poznat, že jsem okopírovala quentosovu odpověď a přestylizovala ji. Ale pozornému čtenáři to neušlo. Přece zná formulace z různých slovníků, tedy i SSC.:))

Jen se divím,, že jsem celý úkon zvládla za 11 minut, i když mám novou klávesnici a učím se na ni psát :=))

Nemáš nějaký program, který by jednak opisování urychlil a jednak by nebylo tolik nápadné? Něco originálního? Uvítala bych pro své další í odpovědi:))

Nebo že by platil Murphyho zákon: „Pravděpodobnost, že se stane něco vysoce nepravděpodobného, je vždy vyšší než nám ukazují statistické výpočty.“

Per aspera ad astra … :))
Ad bolak. Tolik jsem se snažila, aby nebylo poznat, že jsem okopírovala quentosovu odpověď a přestylizovala ji. Ale pozornému čtenáři to neušlo. Přece zná formulace z různých slovníků, tedy i SSC.:))

Jen se divím,, že jsem celý úkon zvládla za 11 minut, i když mám novou klávesnici a učím se na ni psát :=))

Nemáš nějaký program, který by jednak opisování urychlil a jednak by nebylo tolik nápadné? Něco originálního? Uvítala bych pro své další í odpovědi:))

Nebo že by platil Murphyho zákon: „Pravděpodobnost, že se stane něco vysoce nepravděpodobného, je vždy vyšší než nám ukazují statistické výpočty.“

Per aspera ad astra … :))

bolak

Ty přece žádnej program nepotřebuješ, kopírování ti jde samo od sebe, jen se podívej jak jsi svůj příspěvek pěkně zkopírovala pod sebe :)

Největší sranda na těch jeho psychotickejch výpadech je to, že ti tím nahání body, což je vlastně naprostej opak toho, čeho tím chtěl docílit. :)

annas

Ad bolak. Jak snadné a jednoduché. :))

anonym

:)) an. se rozjela, ta vas jeste jednou trumfne ! :p

anonym

:)
a ja uz myslela, ze neDr. uz s chlastem prestal ! :(
nebo ho zase chyta nervovej zachvat …
zadne divadlo v Cechach se nevyrovna divadlu tady .. hlavne s neDr. ! co napise, to perla .. ! :) bud bulvar, nebo buzerace …
tak takhle se opravdovy gentleman opravdu nechova .., ale zavist dokaze fakt divy … :( ach jo .. -iv-

Drap

Třeba přestal a začal hulit

anonym

vypada to na oboji ! :o

vagra

:)

annas

:))

Andělé

:D)))))))
jééééžkovy oči,co tj.zas za paranoidní bludy???! Ten stihomam ho sákra dostihnul…chu­dák…:(((
No ale zadara takovéhle divadýlko,no neberte to…:))
Tak se mějte,zítra jedeme na výlet,ale až tu zas budou dávat psychothriller ,tak se přijdu pobavit,dobrou:))

anonym

:) ten je bud nejakej zatvrdlej, nebo zamrzlej …, chtelo by to " vymyslet " uz konecne neco originalnejsiho ! tohle uz nudi i tu an. ! :)

  • iv-

Andělé

:)) -iv-, to bude tím mrazem…je to ale už fakt nuda…:((

anonym

:)

Andělé

:)

johana 56

Hezký večer.
Jsem sice trošku mimo,ale za ten unikátní výčet negativ si iv zaslouží nominaci.