iceT

Jaký je původ slova majlant?

Vím co znamená,ale nevím odkud pochází,děkuji.

Nejlepší odpověď
annas

Majlant je vlastně také přirovnáním, a to k italskému Milánu. Jak jsem se dočetl v knížce Zákulisí slov podruhé od Michala Novotného, toto expresivní vyjádření pro velké množství peněz vzniklo v druhé polovině 19. století v době rakousko-italských válek:

„Čeští vojáci sloužící v Itálii v rakouské armádě Milánu říkali německy Mailand nebo také zkomoleně Majlont či Majlant. Protože Milán bylo velké, prosperující, pro Čechy nezvyklé město, stal se pro naše vojáky přímo symbolem peněz, velkého bohatství.“

Zdroj: http://webcache­.googleusercon­tent.com/sear­ch?q=cache:N5_DKJIJ2ZYJ:­www.radioservis-as.cz/archiv04/4904/­49naz2.htm+p%C5%AF­vod+slova+maj­lant&cd=6&hl=cs­&ct=clnk&gl=cz&sou­rce=www.google­.cz

Další odpovědi
hanulka11

Majlant (z anglického My = můj a land = země) je celosvětově užívaná majetkověměrná (to jako že se s ní dá měřit majetek) jednotka. Ačkoli již od počátku devatenáctého století probíhají snahy o její sjednocení, unifikaci, majlant stále zůstává jednotkou v souhrnu velice neurčitou a proměnlivou, neboť v každém státě nabývá zcela jiné hodnoty