pavlik05

Původ slova

jaký původ slova má nadávka zmrd?myslím, jako jestli to má nějaký význam jako jiná nadávka např. hňup – vykastrovaný kozel
imbecil – stupeN´retardo­vanosti

Nejlepší odpověď
annas

Je to slovo vulgární. Je odvozené od slovesa zmrdati = hýbat, kývat, vrtět: mrdati hlavú, kroutit očima. Zmrd – to, co ce hýbá nebo ten, kdo hýbá …

Ve staré češtině šlo o výraz slušný, z něhož se postupem doby stala nadávka.

Etymologický slovník.

Další odpovědi
hanulka11

zde se to dočteš
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Nad%C3%A1­vka