Svobodny

Jaký je rozdíl mezi epileptickým a astmatickým záchvatem?

Děkuji.

Nejlepší odpověď
annas

Projděte se odkaz na stránku

Kvalifikační a personální agentura, o. p. s., nestátní nezisková společnost z Třince, realizuje od července 2011 projekt PROJEKT „První pomoc ⇒ šance pro živo", jehož cílem je seznámit mladé lidi, jak pomoct zachránit život, než přijede lékařská služba.

V textu jsou odkazy na lékařské zdroje, jde o spolupráci s MŠ, EU atd.

"Astmatický záchvat je chronické záchvatovité onemocnění na alergickém podkladu. Typické je zúžení dýchacích cest. Postižený má pocit, že nemůže vydechnout.
Příznaky:

  • ztížený výdech
  • úzkost, strach
  • cyanóza – namodralé zbarvení rtů, konečků prstů

Křečový stav – epileptický záchvat
Příznaky:
tonické křeče – svaly jsou napjaté

  • klonické křeče – dochází k opakovaným záškubům svalů
  • tonicko–klonické – kombinace obou
  • petit mal – zasnění se, zahledění, neobvyklé chování, výpadky paměti
  • grand mal – probíhá nečekaně či s aurou (předzvěstí), s výkřikem, pádem na zem
  • ztráta vědomí, promodralý obličej, tonicko-klonické křeče, pomočení
  • trvají cca 3 minuty

http://webcache­.googleusercon­tent.com/sear­ch?q=cache:gUu-SOFlYmcJ:kapa-ops.cz/wp-content/upload­s/2012/09/Prvn%25C3%25AD-Pomoc-%25C3%259E-%25C5%25A1ance-pro-%25C5%25BEivot-manu%25C3%25A1l-pro-lektory.pdf+&cd=10&­hl=cs&ct=clnk&gl=cz

Další odpovědi
gecco

Víš, jaký je rozdíl mezi epilepsií a astmatem??
Pokud ano, představ si ataku…
A pokud ne, studuj…