mrblackwell

Jaký je problém najít si práci s věkem 45 + ?

Zajímají mě vaše zkušenosti s hledáním zaměstnání u těch co jim je 45 +.Je to znát v tomto věku když se ucházíte o práci u zaměstnavate­lů.A jaká je šance když máte vzdělání či vyučení po,kterém není vůbec potávka.

Být v koncích když máte 20 let do důchodu mě připadá dost brzo.Rád bych ještě něco dokázal.Už se vám to někomu podařilo v této situaci?

Nejlepší odpověď
baghira

Záleží na tom, co budeš chtít dělat. Jsou profese, kde nemá smysl konkurovat mladým, ale jsou profese, kde to smysl má. Já si v tom věku (45) našel bez problémů práci jako programátor (a to se tvrdí, že je to doména mladých a akčních).

První věc, kterou se člověk v praktickém šamanismu naučí, je, že „myšlenky tvoří realitu“. Pokud přijmeš to, co do tebe ze všech stran každý hustí, že v 45+ nemáš šanci získat práci a podobné dřisty plky, myšlenky se stanou realitou, a ty opravdu nebudeš mít šanci. Naprostá většina věcí je jenom v našich hlavách :)

Další odpovědi
anonym

Verte tomu , co pise Baghira.
kdyz uz dopredu jdete na pohovor , nebo pisete zivotopis s tim , ze " to stejne zase nevyjde " … tak to nevyjde.
Zaroven ale nestaci si jen rict : Vyjde to a ono to hned vyjde … ja mam takove sve abraka dabraka : Rikam si , ze jak se myjeme kazdy den ve sprse .. z venku , tak by jsem se meli myt kazdy den i zevnitr.
Kdyz budete pozitivne naladen , bude to poznat jak z chovani , tak i ze zivotopisu.
Moje kamaradka – 47 let hledala rok a ted , kdyz uz ma pul roku pekne zamestnani , tak ji chodi nabidky jeste z firem , u kterych se uchazela o praci pred rokem. Nasli si ji v databazi.
Nesmite si myslet , ze to je jen vekem. Spousta mladych nemuze zase najit praci , ze jsou bez praxe.. , ale take najdou. Nezustanou do duchodu bez prace.
Hodne stesti. -iv-

arygnoc

Vcelku je to problém.
Také jsem jistou dobu byl bez práce, byl jsem donucen z „ničeho“ začít podnikat.
Dnes už pár lidí zaměstnávám.
Jelikož vím, že se zaměstnáním mají problém lidé kolem 50+, zaměstnávám zejména je.

Drap

Bohužel, i když se všeobecně sděluje, že i tyto lidi jde bez problémů zaměstnat, tak skutečnost je trochu jiná Po kud člověk dosáhne více jak 50, tak téměř nulová. Nikoho nezajímá, co člověk umí a co by mohl dělat, stačí do firma zaslat životopis a už je místo obsazené, pokud se sám zeptáte. Firmy ani nezájem nesdělují, jen zcela vyjímečně. Jediná možnost je sehnat nějakou práci přes přátele a známé. Na doporučení někoho je šance největší. Další možností , pokud je to možné, je vyřídit si živnopstenský list a živit se jako OSČ.
Přeji mnoho úspěchů. Z vlastní zkušenosti vím jaké to je, hlavně po psychycké stránce. Nezbývá než nestrácet hlavu, hledat a hledat za využití všech možností. Ono se něco naskytne.

Valky

Těžké, mě je 20 a taky žádnou nemůžu najít.. Dneska mi ženská na pracáku řekla, že mám Silnoproudařinu a ať nepočítám, že v Praze s tímhle oborem a ještě ke všemu, jako drobounká ženská, něco najdu… Že jedině, když mi dohodí někdo známej, tak možná něco najdu.. Umí potěšit.. Takže tu už hoďku brečim… :o///

led

„Ohýbaj ma mamko, pokiaľ som ja Janko.“ Týmto heslom sa veľmi často riadia personalisti firiem. Neradi berú starších, pretože tí už vedia a sú znalí aj svojich práv. Mladí začínajú a svoje práva nepoznajú.
Na druhej strane tí rozumní si uvedomujú, že zase tí starší majú viac skúseností a znalostí pre danú prácu.
Takže veľmi záleží, na ktorý typ personálneho narazíte. Ale nikdy, podčiarkujem nikdy, sa nevzdávajte. Ak sa raz vzdáte, je koniec, nastúpi reťazová reakcia: strata sebavedomia, strata domova, rodiny…ulica…
Snažte sa nedostať do situácie bez trvalého bydliska. Nemáte trvalú adresu – nemáte prácu = smutná realita.

natasanatasa

Je pravda, že s vyšším věkem se práce hledá trochu obtížněji. Nemožné to ale určitě není. Mám jednu kamarádku, které je také už přes čtyřicet a zhruba rok se jí žadnou práci nedařilo najít. Po dlouhém hledání se jí to ale nakonec povedlo. Jestli se nepletu, tak nové místo se jí povedlo najít přes tento pracovní portál: https://www.hit­prace.cz/

veselator1

Souhlasím s vámi. Určitě to není nemožné, ale rozhodně je to těžší, než třeba ve dvaceti letech. Také jsem se takto dlouho pokoušel najít práci a nakonec jsem se na to vykašlal a rozhodl jsem se vydat trochu jinou cestou – založení s.ro. přes https://www.si­dlofirmypraha5­.cz Je pravda, že to byl celkem risk, ale na druhou stranu co tím člověk může ztratit, že? No a já nakonec naopak spíše získal. :)