jirka21kufr

Jak si mám najít práci, když jsem málo komunikativní?

Dobrý den,
absolvoval jsem střední školu s maturitou a už rok nemohu najít žádnou práci. Problém je v tom, že jsem málo komunikativní. Posílám firmám jen životopisy, ale nevolám jim. Je pro mě těžké telefonovat. Pouze v nejnutnějších případech. Co mám dělat? Všude potřebují komunikativní lidi. Už mně to přijde bezradné.

Odpovědi
elkon

Trénovat, svět se s nikým nemazlí. Říká se, „kdo chvíli stál, stojí opodál“. Tím je řečeno vše. Doba je drsná, kdo se dá, toho převálcuje.

hapiky

Zřejmě si někteří zaměstnavatelé pletou slabší komunikaci se slabší inteligencí.
Co to tak zkusit pro začátek s manuální prací? Po zaškolení není denní komunikativnost tak potřebná.

led

Pokiaľ nenájdete riadne zamestnanie, nájdite si prácu, aby ste
1 – mal z čoho žiť
2 – aby ste si pomaličky započítavali odpracované roky nielen do dôchodku, ale nikdy neviete, kedy ich budete potrebovať a aj potencionálni zamestnávatelia budú vidieť, že nie ste „zašivák a nemakačenko“.
3 – bez práce pomaly zabudnete, čo ste sa v škole naučili, stratíte „pracovné návyky“ (aj keď teraz máte ešte malé) a pomaly sa začnete prepadať na dno spoločnosti.
4 – nespoliehajte sa na to, že práca príde za vami, nie, musíte si ju sám hľadať!

ivzez

Práci hledejte dál, ale přiberte si k tomu trénink komunikace. Vím, že úřady
práce uchazečům pomáhaly se sepsáním životopisu i v tom, jak komunikovat
s potenciálním zaměstnavatelem. Zkuste se tam zeptat.

anonym

Příspěvek smazán administrátorem.