Denul

Jaký je postup výpočtu el. obvod dle obrázku?

obrázek s detaily na http://www71.zip­pyshare.com/v/57601­896/file.html

Správně řešení:
I4 = 2 A
Ur3 = 6 V
Qc = 1*10^(-5) C

Odpovědi
Dochy

Z rezistorů spočteš náhradní odpor pro kombinace, na základě náhradních odporů můžeš postupně zjištovat napětí a proudy v jednotlivých větvích. Kondenzátor je pro stejnosměrné napětí rozpojeným obvodem. Z napětí na kondenzátoru spočteš i náboj v něm uložený.
Doplňuji:
ještě doplním: Je to jeden z možných způsobů postupu. Také se často používá metoda smyčkových proudů, ale myslím, že pro začátek není tak názorná.