novacka

jaky je nejvzdalenejsi objekt ,který muzem evidet pouhym okem

  1. hvězda Capella v souhvězdí Vozky
  2. velký Magellánuv oblak
  3. velká galaxie v souhvězdí andromedy
  4. galaxie klokan v souhvězdí orla

Nejlepší odpověď
Luki

Určitě se to dá najít někde na internetu, ale jen tak z hlavy bych řekl, že:

  • Capella to nebude, protože je to hvězda v naší galaxii.
  • Andromeda taky ne, protože je to nejbližší galaxie pozorovatelná z ČR
  • Magelanův oblak vidět nemůžeme, protože je vidět jen na jižní polokouli
  • Takže zbývá ten Klokan

Další odpovědi
venkovan

Záleží na počtu dioptrií. Někteří z nás bez brýlí či čoček nevidí pořádně ani palec na natažené ruce.

Výbor AO

Jedná se o otázku z aktuálního ročníku Astronomické olympiády. Upozorňujeme, že Výbor AO diskuzní fóra tohoto typu průběžně monitoruje.