talka

Jaký je názor na zavedení jednotného jazyka-esperanta do škol?

Nejlepší odpověď
Kelt

Povinné učení esperanta nebo jiného umělého jazyka nemá šanci uspět. Jazyk musí mít určitou tradici, historii a nejde o výtvor nějakého člověka,třeba vzdělaného, který si z každého jazyka vezme něco. Něco na styl Jak pejsek s kočičkou pekli dort.

Další odpovědi
Quimby

Asi takový, že 3/4 lidí nebude vědět ani co to je.
Podle mě je to zbytečné, angličtina je mnohem použitelnější.

Drap

Nevím jaký je názor, o takovém nápadu snad ani nikdo vážně neuvažuje.

Mc Merkurion

k čemu by to bylo,nikde se s nim nedomluvíš,a jen budou děti buzerovat…

mosoj

No tak u nás se neshodnou ani na jednotných maturitách. Už tě vidím jak přemlouváš amíky aby se učili esperanto.