cool

Jaký je lepší displej u dotykovích telefonů : IPS NEBO TFT

Odpovědi
Bedy

Z hlediska kvality a komfortu sledování obrazu určitě IPS.
Pokud jde o dotykový displej, tak doporučuji kapacitní, avšak máte-li dlouhé nehty nebo gelovky, je lepší rezistivní z hlediska komfortu ovládání. Ovšem rezistivní displeje jsou dost na ústupu.

A pokud pokukujete po nějakém tom dotykáči, tak sledujte, zda-li není displej z odolného skla Gorilla Glass. Proč? Jen tak se hnedka nepoškrábe.

mosoj

Kapacitní a IPS.
Doplňuji:
Ale nejlepší je AMOLED displej !

cochee

IPS je pokročilejší technologie než TFT, když už nic jiného, tak má větší pozorovací úhly. Týká se i nedotykových displejů, z hlediska „dotykovosti“ jsou na tom obě technologie stejně – nemají na „dotykovost“ žádný vliv.

terkaprihodo

Za mě je v dnešní době asi nejlepší volba OLED. Mám telefon s OLED displejem a teď i nový fitness náramek a oba displeje jsou super. Jsou hlavně skvěle vidět i na slunci, což je velká výhoda. Ten na fitness náramku mě obzvlášť překvapil tím, jak je jasný. Pro jistotu na něm mám ale i ochranné sklo protože tyto displeje jsou prý hodně citlivé, tak aby se s ním něco nestalo.