HZK

AMOLED vs. IPS

AMOLED má prý lepší barvy a je úspornější.
IPS lepší pozorovací úhly.
Kde je pravda a který je případně lepší.
Díky

Odpovědi
cochee

Hlavní plus AMOLED displeje je viditelnost na přímém slunci. Jinak se tato technologie stále ještě vyvíjí a má co dohánět, například životnost modrých subpixelů proti ostatním barvám. O pozorovacích úhlech nic nevím, ale AMOLED TV by si v současnosti koupil jen magor a u mobilů je to jedno.

huxa

Víceméně srovnatelné s IPS, akorát věrohodnější černá barva a trošku menší odezva.
U mobilu bych jej nebral, neb často čtu a při zobrazování bílé barvy má několikanásobnou spotřebu oproti IPS. Takže třeba na TV to nevadí, neboť jsou filmy většinou orientované do tmava a dlouhé bílé scény nebývají.
AMOLED má většinou lepší čitelnost na slunci, ovšem třeba v porovnání OGS IPS jsou vyrovnány.

Dochy

Huxa: Seš si jistej, že má AMOLED vyšší spotřebu? Teorie říká, že pokud budou LED alespoň trochu slušné, měl by být LED display alespoň 3× úspornější. Ale nemám spolehlivé info, jak na tom AMOLED je.