jaký je český význam slova a kdo je to-„squatter“?

jaký je význam slova-„squatter“?

Nejlepší odpověď
Lencis

Člověk, který obývá nelegálně (tedy bez řádné nájemní smlouvy nebo svolení majitele a bez placení nájemného) jistou budovu či dům.

Od bezdomovců a narkomanů které vybydlují opuštěné domy je však odlišuje jejich idea… tedy, alespoň by měla. Pravá idea squattingu má svá výrazná pozitiva – projevování nesouhlasu s nekalými praktikami realitních makléřů, zájem o umění, pomoc mladým lidem, kteří se teprve hledají, pořádání kulturních akcí, touha žít jinak, než v odcizeném panelákovém světě.

Další odpovědi
zvonko

plne souhlasim s Lencis.

Attack-design

lidé nelegálně obvající domy jiných vlastníků

alenka901

Nejde jen o samotné obsazení domu/bytu, které je samo o sobě často – jak je již výše zmíněno – sociálním protestem proti cenám bydlení, kvůli nimž si spousta mladých lidí nemůže dovolit bydlet ve vlastním. Squaty se často stávají kulturními a sociálními centry a to nejen pro mladé lidi, ale v podstatě pro všechny vrstvy obyvatel.

Dandi

Osoba přebývající v cizích opuštěných domech bez placení nájemného.