Bronzový

Jaký jazyk se mám na střední škole učit? Chtěla bych Italštinu, ale ta v nabídce školy není. Je složitá Španělština?

Teď končím osmou třídu na Základce a tudíž mě čeká ještě rok, než na SŠ půjdu. Zajímá a líbí se mi Italština, ještě jsem ale neměla příležitost učit se jí. Když jsem se však koukala do nabídky cizích jazyků gymnázia, na které se chci hlásit, zjistila jsem, že Italština se tam nevyučuje. Mám jako druhý povinný cizí jazyk zkusit Španělštinu? Němčina se mi nelíbí, tak nějak "tvrdě" zní..

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Pokročilý

Je fakt, že italština je krásná, ale nikde ji skoro nevyužiješ. Španělsky se mluví ve skoro celé Jižní Americe, ale nezatracuj němčinu. Já ji mám jako druhý jazyk už od sedmé třídy a teď v druháku na střední bych neměnila ani za fráninu ani španělštinu, protože je to prý hrozně složité. Ale pokud by jsi měla možnost vyber si němčinu nebo ruštinu!
To je můj názor... :D

Další odpovědi:

Zlatý

O Spanelstine se rika, ze je relativne jednoducha, takze proc ne.

Si , es duro. ( ano , je tezka ) :-) Nemcinu vice vyuzijete , verte mi. Myslete na budoucnost. -iv-

Zlatý

Taky hodně vidím v pracovních inzerátech němčinu

Stříbrný

španělština a italština jsou si celkem podobné, v některých směrech, takže já bych byla pro španělštinu =)
Němčinu si neber! Mě k ní na základce donutili nevlastní prarodiče, úplně mi ji znechutili a za celých 9 let "studia" němčiny jsem ji tak úpřimně nesnášela, že teď jsem ráda ,že umím pozdravit... pokud tě neláká a myslíš si ,že tě nebude bavit, nebo nemáš žádné příbuzné či známé v Německu - Rakousku, kam bys jezdila a využila, tak si ji neber!
Kdyby na našem Gymplu měli v době kdy jsem tam chodila nabídku španělštiny, neváhala bych =)

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Vzdělání a práce

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Vzdělání a práce

Zlatý annas 2418
Zlatý Drap 1489
Zlatý quentos 1219
Zlatý mosoj 643
Zlatý hanulka11 567
Zlatý gecco 564
Stříbrný ivzez 539
Zlatý led 528
Zlatý marci1 491
Zlatý Michal Kole 475

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.