Zlatý

Jaký chemický vzorec má bláto?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Žádný, jelikož se jedná o směs, nikoli sloučeninu. Vzduch taky nemá žádnej vzorec - ze stejného důvodu.

Další odpovědi:

Sa i r a jt.

Stříbrný

žádný, chem.složení je pokaždé trochu jiné a nedefinovatelné

Bronzový

můžeš si maximálně zjistit podle katastru jaké má konkrétní blátivé místo číslo BPEJ, podle toho pak zjistit o jaký se jedná půdní typ, který ti řekne něco o složení

Zdroj: https://cs.wikipedia.org/wiki/ Bonitovan%C3%A1_p%C5%AFdn%C4%9 B_ekologick%C3%A1_jednotka

Diskuze k otázce

Stříbrný

Agneta

Jugar >>> takže je tedy "Jóžin z bažin" = "Helmut von Sajrajt(Seireith)" . Mládek to německy povídá na jevišti, je to na YouTube, někdo to tu nedávno zadal jako otázku - jestli by se tomu taky v Německu smáli - to samozřejmě né, ale já se řechtala...:DDD

Zlatý

bolak

quentos: takže to chemicky nelze nijak zapsat?

já jsem někde četl, že se dá zapsat i člověk chemickým vzorcem, nebo minimálně procesy které v něm probíhají, stejně jako třeba fotosyntéza, tak je mi divný že by bláto nijak zapsat nešlo

Zlatý

quentos

procesy určitě, jelikož se jedná o chemické reakce, ale celej člověk těžko...

Bronzový

RyuzakiKate

V blátě budou z velké části probíhat pravděpodobně procesy anaerobní, tzn. bez přítomnosti kyslíku, ale i aerobní. Jako student biologie ti můžu akorát říct, že bys tam bezpochyby našel bakterie, řasy a jednobuněčné živočichy :)

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Věda

Zlatý annas 2730
Zlatý quentos 1319
Zlatý mosoj 1304
Zlatý Drap 961
Zlatý hanulka11 627
Zlatý led 603
Zlatý gecco 589
Zlatý marci1 536
Zlatý arygnoc 507
Zlatý Lamalam 481

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.