bolak

Jaktože se zvířatům skoro nekazí zuby (narozdíl od člověka)?

Doplňuji:
Jugar: Jasný, já to chápu, zvířatům se taky kazej zuby, ale ne v takovým měřítku, člověk i když si je čistí každej den, tak ve 30 letech má stejně plnou hubu plomb, a bez zubaře kterej by mu ty zkažený zuby opravil, by se mu nejspíš zanítila tlama a byl by s ním amen..

Nejlepší odpověď
gecco

Protože zvířata takřka nekonzumují rafinované (zbavené zejména vlákniny) cukry…
😉
Ale ´neboj´, i zvířatům se kazí zuby – zejména těm, která se neživí přirozenou stravou…

Další odpovědi
zzzlatokopka

Nejsem si tím jistá, ale řekla bych, že třeba pes má více enzymu lysozym a to je taková přírodní dezinfekce, takže třeba krčky to chrání. 🙂

lexx

ale kazí se, a takovej predátor jako lev často pojde hlady neboť nic neuloví

anonym

Ale kazí,to jsi na velikém omylu´:
http://www.veterina-pisek.cz/publi­kace/onemocne­ni-zubu-u-psu-kocek
https://www.go­ogle.cz/search?q=ka­zy+zub%C5%AF+u+zv%C3%AD%­C5%99at&biw=1051&bih=495­&source=lnms&tbm­=isch&sa=X&ei=v1smVY­KuI4zoaIXAgbgJ&ved=0CA­YQ_AUoAQ&dpr=1­.3

Benderber

Jasně že kazí..

bolak

jasně že kazí, proto je tam to „skoro“