Zlatý

Jaktože nějakej flek na plátně stojí miliony, a nějakej jinej flek na plátně je jenom čmáranice?

Vysvětlíte mi někdo v čem vězí to umění?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Bohužel i já vidím 'flek' a žádný rozdíl. Nejsme ale odborníci, kteří vidí cosi naproto jiného. :-(
Podle mne má umění oslovovat většinu, nejen je. Co je to pak za umění?
Názor.
P.S: doufám stejně jako ty, že se něco rozumného dozvím!

Další odpovědi:

Zlatý

Myslím si, že postupem času dochází k jistému vývoji v posuzování uměleckých děl. V malířství to platí obvzlášť. Záruka, že vznikne obraz, který se bude většině líbit, je asi jen u několika málo výjimečných géniů. Ti by se dali v generaci spočítat na prstech jedné ruky.

Umění je nevyzpytatelné. Někdy je obraz vytvořen nedokonalou technikou, ale o něčem vypovídá. Jiný obraz představuje nějakou hodnotu, ale není třeba technicky dokonalý. Jindy je obraz dokonalý technicky i umělecky, ale působí jako by studený, vychladlý. Roli hraje také jméno, období, kdy obraz vznikl. Jedna věc je talent, další je umět se dívat kolem, zachytit osobité vidění světa - to má každý jiné.

Znalci obrazů to mají náročné, musí se seznámít s okolnostmi vzniku obrazu, srovnávat náměty, jejich zpracování, poznat vnitřní svět autora. atd.

Např.i inimní výpověď básníka nelze pochopit bez znalosti jeho života.

Pokročilý

Já se u umění jako o malbu moc nezajímám, ale myslím, že jde o autora, o nápad, vy tomu sice říkáte čmáranice, ale zkuste něco takového nakreslit, chce to ten nápad, umění zkombinovat barvy, umělec ve svém obrazu něco vidí, neudělá jen čáru sem a čáru tam... Ale pokud jde jen o černý flek uprostřed ( i když jsem nic takového neviděla) tak jsem také bezradná
pro www: umění má možná oslovovat většinu, ale záleží jaký styl preferujete, klasická hudba také neosloví každého, i přesto, že se jí říká klasická.

Diskuze k otázce

Bronzový

Klára K.

taky si to občas říkám, já když nakreslím vystínovaný autoportrét, jo, tak jako fajn, a když Picassovi ujede talíř se špagetama s rajskou a upadne mu to na plátno, tak to hned jde na výstavu. :-( (bez urážky, mám ráda umění, ale někdy mi to přijde trochu nefér)

Zlatý

kapka

Picasso a fleky? :-D Ale asi napsala první jméno, co tě napadlo, chápu... :-) Taky některému umění nerozumím.

Zajímavé otázky v kategorii Aktuality a zábava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Aktuality a zábava

Zlatý Drap 4393
Zlatý hanulka11 2790
Zlatý led 2475
Zlatý briketka10 2268
Zlatý annas 1828
Zlatý quentos 1548
Zlatý tom004 1522
Zlatý iceT 1520
Zlatý dědapetr 1472
Zlatý mosoj 1426

Zobrazit celkový žebříček

Kategorie otázek

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.