Avatar uživatele
bolak

Jaktože člověk při zpívání neslyší že zpívá falešně?

Třeba já hudební sluch mám, a když zpívám, tak mi to zní „cool“, ale moc dobře vím že jsem s tóninou i rytmem naprosto mimo danou škálu tónů a tolerovaných odchylek :) a proto raději říkám: „já zpívat neumím..“

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? robosobo, Dochy před 3795 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Sůwa

Jak kdo, já to tedy slyším a tak se snažím nikde nepředvádět. Uvnitř hlavy to falešně není, ale reprodukováno je to děs běs 🙂

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Děda Louda

To se odborně nazývá hudební hluch. Tvůj pocit je iluzorní a tedy mylný.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Dochy

Taky jsem si skoro myslel, že umím zpívat. Než jsem se uslyšel z magnetofonu. Bohužel pro mnoho lidí platí, že ze svého hlasu slyší spíš to, jak si myslí, že by to znít mělo, než to, jak to doopravdy zní. A není to hudební hluch. Dobře poznám chybu, pokud slyším zvuk zvenku. Ale to samé nezvládnu u svého „zpěvu“ na živo. Pravděpodobně by to šlo zlepšit tréninkem, ale k tomu by se mohl vyjádřit spíš někdo, kdo muziku aktivně provozuje, ideálně učí.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Reezo

Protože člověk který zpívá slyší svůj zpěv trošičku jinak než ostatní lidé. Je to díky dutinám v mozku, kde se zkresluje trošku zvuk.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
beer

Buď nemá hudební sluch, nebo to jednoduše nebere v potaz..

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?www Nahlásit

Avatar uživatele
ivzez

Člověk se při zpěvu soustředí především sám na sebe,
hlídá si dech, text, snaží se, aby „mu to neujelo“ a nevnímá až tak okolí,
neposlouchá je, nepřizpůsobí se doprovodu, …


Reezo, dutiny v mozku?
No, asi jak u koho, že? …

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek