bolak

Jaktože člověk při zpívání neslyší že zpívá falešně?

Třeba já hudební sluch mám, a když zpívám, tak mi to zní „cool“, ale moc dobře vím že jsem s tóninou i rytmem naprosto mimo danou škálu tónů a tolerovaných odchylek :) a proto raději říkám: „já zpívat neumím..“

Nejlepší odpověď
Sůwa

Jak kdo, já to tedy slyším a tak se snažím nikde nepředvádět. Uvnitř hlavy to falešně není, ale reprodukováno je to děs běs 🙂

Další odpovědi
Děda Louda

To se odborně nazývá hudební hluch. Tvůj pocit je iluzorní a tedy mylný.

Dochy

Taky jsem si skoro myslel, že umím zpívat. Než jsem se uslyšel z magnetofonu. Bohužel pro mnoho lidí platí, že ze svého hlasu slyší spíš to, jak si myslí, že by to znít mělo, než to, jak to doopravdy zní. A není to hudební hluch. Dobře poznám chybu, pokud slyším zvuk zvenku. Ale to samé nezvládnu u svého „zpěvu“ na živo. Pravděpodobně by to šlo zlepšit tréninkem, ale k tomu by se mohl vyjádřit spíš někdo, kdo muziku aktivně provozuje, ideálně učí.

Reezo

Protože člověk který zpívá slyší svůj zpěv trošičku jinak než ostatní lidé. Je to díky dutinám v mozku, kde se zkresluje trošku zvuk.

beer

Buď nemá hudební sluch, nebo to jednoduše nebere v potaz..

ivzez

Člověk se při zpěvu soustředí především sám na sebe,
hlídá si dech, text, snaží se, aby „mu to neujelo“ a nevnímá až tak okolí,
neposlouchá je, nepřizpůsobí se doprovodu, …

Reezo, dutiny v mozku?
No, asi jak u koho, že? …