Toruk

Jakou trvanlivost má benzin?

Před časem mi řekl servisman z prodejny motorových pil, že benzin má omezenou trvanlivost a ta je prý kolem 1 měsíce; potom prý použití staršího benzinu škodí motoru. Je tomu tak? Prý lze přidat nějaké aditivum co životnost prodlouží až na 1 rok?

Nejlepší odpověď
anonym

Já nevím,ale za komančů byla trvanlivost 3 roky,ale nyní,kdy je benzín pančován,nevím ne­vím.

Další odpovědi
mosoj

Vědu bych z toho nedělal. Skladováním benzinu dochází zcela určitě k jeho degradaci, ale od podzimu do jara bez problémů.
Zde je fundovaná odpověď"

Zdroj: http://www.pe­trol.cz/porad­na/dotazy.asp?id=256

dudu

Jak říká kolega Mosoj, skladování benzinu přes zimní období jeho kvalitu neohrozí. Nejsem si však jist, zda se nesníží mazací schopnost olejů přidávaných do benzinu, což by mohlo vést k poškození pohonných jednotek sekaček, fréz a dvoutaktních motorů vůbec??