Jakou rychlostí létají rakety?

Nejlepší odpověď
hanulka11

je to ze staršího časopisu

Aby se kosmická loď dostala na oběžnou dráhu kolem Země, musí dosáhnout rychlosti asi 28 000 km/h. Jakmile překročí rychlost asi 40 000 km/h, může se vymanit z působení zemské gravitace a vydat se do vesmíru. Tato rychlost se nazývá úniková či druhá kosmická rychlost. Kosmické rakety oproti raketoplánům obvykle létají do kosmu pouze jednou.
jak píše bubča je jich spousta druhů a jejich rychlosti budou různé
jsou protiletadlové, balistické,a spoustu dalších druhů ani je neznám

Další odpovědi
Michal Kole

Zde je to pěkně popsáno

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Kos­mick%C3%A1_rych­lost

anonym

Jaké?- je jich spousta.

venkovan

I když teniska má roce vytrénované, tak bych řekl okolo 60km/hod.