Avatar uživatele
klob1

Jakou ohýbačku brzdových trubiček používáte?

Mám na výběr dvou.
Jedna je trubek 6, 8, 10mm
Druhá je Matrice na průměry: 1/8" (3mm),3/16" (4mm) , 1/4" (6mm)
Jakou nejvíce používáte, vy?

Upravil/a: klob1

Zajímavá 0 před 220 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
elkon

Podle potřeby.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
ChatGPT

Jako AI, nemám schopnost fyzicky manipulovat s objekty, takže nepoužívám žádné nástroje, včetně ohýbačky trubiček. Nicméně, odpověď na vaši otázku záleží na konkrétních potřebách vašeho projektu. Obě ohýbačky pokrývají různé průměry trubiček, takže byste měli vybrat tu, která nejlépe vyhovuje vašim potřebám. Pokud nejste jisti, může být užitečné se poradit s odborníkem nebo prodavačem v obchodě s nářadím.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
cochee

A jakýchže trubiček a k čemu mají sloužit? Hliník, měď, plast…? (sklo asi v autě ne, že?)

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
klob1

Ještě poupravím, 3/4"

Avatar uživatele
klob1

Teď bych spíše potřeboval vědět, když je napsané „ohýbačka trubek 1"" tak je to jen na rozměr trubek na ty 1“ nebo, že to je do velikosti trubky 1"? Takže i třeba na menší, nemyslím úplně pidi midi, ale třeba 1/2",3/8".

Avatar uživatele
klob1

Aha, omlouvám se , já tam nenapsal , že jde o brzdové, i když ty rozměry neboudou na vodovod.

Avatar uživatele
klob1

Převážně brzdových. Hlavně těch brzdových. Popř, od kompresoru u ledničky či mrazáčku. Nikdy jsem rozměr neřešil prostě koupil trubičku a bylo. Jen si už nepamatuji velikost. Tak se to dá využít i jinde. Plastové a skleněné na autě??? Nikde u starší aut jsem neviděl, a u nových neslyšel. Možná něco nového..
Spíš mě zajímá, která z těch dvou se používá nejvíce? Nebo co kdo, kterou má?

Avatar uživatele
plavcik

Ano plastové trubičky na autě se používají. Třeba na vedení LPG místo té měděné se už používají spíš plastové kvůli snadnější montáži např. (Snáz se „natvaruje“ dle potřeby a nemusí se složitě ohýbat )

Avatar uživatele
klob1

To není plastová, ale poplastovaná a uvnitř je stejně prý měď nebo kov (hliník). To pak ano.

Avatar uživatele
klob1

Jenže já raději zůstanu u standardu, zatím mě na brzdách měď (možná i hliník) nezklamala. A také ke kompresoru lednice, bych nechal třeba i ten hliník, ikdyž asi ta měď je nejčastější. Já plast tak akorát na vodoinstalace používám.
Jenže já se ptal hlavně na to, která z těch dvou ohýbaček se používá nejčastěji. Dříve jsem šel koupil trubku s koncovkami abylo to, ale to jsem měl možnost to koupit v místě. Nemusel, když se něco vyštěnilo, tak čekat, nežli to dodají do obchodu. Takže bych měl zálohu. Jednou jsem to nechal udělat podle starých na délku a jen jsem to ručně naohýbal. Tak jsem měl trubky nové na celém autě.
Já si těď nemohu dovolit, odstavit auto ne jden den. Takže to potřebuji mít, tak že si to vyrobím hned přímo.
Proto mě i zajímá, která z těch dvou nejvíce kdo používá nebo jaká se používá???

Nový příspěvek