Weroniq

jakou nejdelší knihu jste kdy přečetli?

jsem zvědavá :) název, autor a cca kolik stovek stran

Nejlepší odpověď
arygnoc

je jich moc, ale pár přece:

Herbert: Duna (celá sága)
Adams: Stopařův průvodce Galaxií
Jensen: Cesta
Süskind: Parfém

počet stran vůbec není zajímavý.
zajímá mne obsah knihy.

teď mám rozečteno Robert F. Stratton: Noc netopierov.

Nejdelší asi byla Gargantua a Pantagruel
od Françoise Rabelaise.
Doplňuji:
jasně, egypťana sinuhe jsem četl ještě jako adolescent, podobně i americkou tragédii (dreiser), Príbeh levice Elzy, verneovky, mayovky, Robinson Crusoe – no hodně.

Ještě dodnes mám fakt nejtlustější knihu (tedy tři díly, 4.680 stran): Teorie spinu, půl spinu a záporných spinů u elementárních částic (kolektiv).
Ale to jsem četl ve škole (no, hm, „četl“).

Další odpovědi
anonym

Překvapivá další styčná plocha s Barnajkou, také jsem si na ni vzpomněl.
Já ji četl už dávno, tehdy ve dvou svazcích, patří mezi zlatý fond a je tam plno moudra, skoro jako v bibli.
Většina vzdělaných lidí, které znám ji četla, někteří z ní dokonce citují.
Doplňuji:
P.S. Není náhodné, že až na barnajku, odpovídáme převážně starší ročníky, dnešní mladí už téměř nečtou a podle toho také vypadají jejich vyjadřovací schopnosti a bídný písemný projev.

barnajka

Můj rekord bude zřejmě Mika Waltari a jeho Egypťan Sinuhet. Úžasná knížka, doporučuju! :)
Pokud si dobře pamatuju, má něco přes 800 stran. Zase na druhou stranu – knížka to není nijak zvlášť velká, takže těch osm stovek je číslo poněkud relativní :)

Doplňuji:
Dr.Axl: Dej těm mladým šanci, určitě ještě přijdou. Třeba se k otázce nevyjadřují, protože nejsou na netu. Třeba zrovna horlivě čtou ;)

tom004

Dost těžké.V podsta­tě,bych mohl opsat tituly od >arygnoc<.Tak,při­dám,alespoň jeden,„Experiment člověk“,soubor sci-fi povídek,od různých autorů,cca 730 stran.

pokazdejinak

nejdelší příběh byli asi Tři mušketýři, dtto po dvaceti letech a dtto po ještě deseti letech … ale počet stránek nezkoumám, tlusté knížky mi nenahánějí hrůzu :) když mě to zaujme tak prostě čtu… u tlustých knížek je akorát problém, že to čtení musím dělit a když je příběh dobrý, nechce se mi spát :)
jinak k těm obsáhlejším patří ještě třeba Egypťan Sinuhet, Pán prstenů nebo Dědictví otců – ale neručím za to, já opravdu počet stránek nezkoumám :)

led

drobný výber
Nepoviem presne názov (bolo to už dávno v 60-tych rokoch) ale mala 1200strán na „cigaretovom“ papieri (tenký papier, cez ktorý vidíte aj písmo na druhej strane).
Tie mikroknihy ako napr.
Dejiny umenia a rôzne odborné knihy, to je vždy niekoľko zväzkov
Z beletrii
Sarum (850 strán), Londýn (811 strán) a Vojna a mier a podobne ani nepočítam
Rarita:
Na váhu kniha Handbook PC 3,5kg.
Keď som ju v Londýne kupovala, položili ju na váhu a kedže mala viac než 2kg, priložili bezplatne ďalšie dve knihy (podľa môjho výberu)
Preto veľa čítam ebooky, lebo predsa len tá váha paiera je niekedy veľká.

Pre Barnajku a Dr.Axla, Egypťan Sinuhet, to je vlastne biblia dejepisu a náboženstva.
PS.
Ďakujem, to je tá „neznáma“ kniha(zo začiatku odpovede), ktorú som si nevedela spomenúť -Egypťan Sinuhet

jendahun

Myslím,že to byl Kaput od Malaparteho(to byla fuška,četl jsem to z mladické nerozvážnosti) a Kaleidoskop od Bradburyho.