Complex

Jakou máte zkušenost se solárními panely?

Odpovědi
Kryšpín

Je to nádhera pro solární barony

Vojta24

je to velmi výhodné i na vlastní střeše … s návratností jen pár let. Samozřejmě záleží kým si to necháte instalovat, zpravidla ty největší subjekty jako čez to instalují tak draho a mají tak nevýhodné podmínky že je ta návratnost v důsledku horší … přesto ale vlastních pár panelů na střeše a tesla power wall na uskladnění energie s koektorů je imo to nejlepší co může domácnost udělat pro svou energetickou nezávislost. Vykryjete tím potřeby běžných spotřebičů s výjimkou jen těch nejnáročnějších jako je pračka, konvice, sušičky, trouby, některé starší televizory, apod. které solární panely nikdy nemohou utáhnout a musí se napájet ze sítě … zatím … … tím slovem zatím mám na mysli že i tady budoucnost rýsuje možné řešení a sice vzájemné propojování do ostrovních systémů (například vzájemné prpojení jen 10 sousedních domů které si zajistí ty domácnosti na vlastní náklady a neplatí za něj žádné měsíční poplatky) takové propojení více domácností pak umožňuje teoreticky výměnu enegie a automatické vzájemné vyúčtovávání, zbytek nechám na vaší představivosti, není to nic nereálného, jen na to dnešní zaostalá společnost zvyklá stále jen na centrální dodavatele energií zřejmě ještě není úplně připravena.

nyjono

Osobní ne. Ale jinak mě pěkně sejřej, neb ty solarobarony cha nechca dotujeme.

Vojta24

mimochodem dtest teď rozjel akci ve které vyjednává pro zájemce o fotovoltaickou elektrárnu na vlastní střeše výhodnější podmínky. mají už 11 tis zájemců https://www.chcis­lunecnienergi­i.cz/registra­ce

Vojta24

Teorie je takova, ze zavedeni dotace se cena dodavatelu fotovoltaickych elektraren prumerne zvedla, ti jsou si totiz vedomi toho ze to castecne bude paltit stat a tak umele zvysuji spoluucast majitele domu. dTest se tomu snazi branit prave tou monstrozni obracenou aukci pri ktere vyberou dodavatele pro desitky tisic elektraren najednou, a kdo nabidne nizsi cenu ten tu zakazku na vsechny dostane. Je jasne ze tohle si dodavatele nenechaji ujit a pujdou s cenou i hodne dolu aby takovou zakazku dostali …