Leoš Literák

Jaký solární ohřev k bazénu byste doporučili? Máme Marimex Tahiti, objem vody asi 11 m3, písková filtrace.

V baumaxu mi doporučovali Pyramidu a hanili ploché SLIM, na heuréce ale má pyramida hodnocení s bídou průměrné a SLIM o dost lepší. Jaké máte zkušenosti vy? Případně s produkty jiných výrobců. Díky

Odpovědi
Nespi

Pro orientační výpočet plochy solárních panelů lze použít vzorec, kdy plocha solárních panelů je rovna 60% plochy vodní hladiny při hloubce bazénu 1,2–1,5 m. Při volbě velikosti plochy solárních panelů berte v potaz, že vzdálenost od bazénu, výška umístění, odpor solárního ohřevu, délka, tvar a průměr propojovacího potrubí způsobují tlakové ztráty a tím je zvýšené namáhání cirkulačního čerpadla. Zvažte, zda vaše stávající cirkulační čerpadlo bude mít dostatečný výkon na připojení solárních panelů. A celkový výběr je určitě širší než jen SLIM a Pyramida. Pokud netrváte na Marimexu, tak třeba: http://www.ba­zenyshop.cz/so­larni-ohrev/

Leoš Literák

Nespi: Díky za info, ale já bych rád praktické zkušenosti. Na marimex netrvám. Ten obchodník z baumaxu mě dal informace a já nevím, zda jim věřit či ne.