Jumper

Jakou hodnotu by podle vás měl mít dárek pro vedoucí diplomky?

Chci se něčím odvděčit – vedoucí mi věnovala hodně času a často jsem s ní konzultovala.

Hlasujte v anketě

Odpovědi
led

větší

Ďaleko väčší a drahší, napríklad prečo nekúpiť a nedarovať rovno auto, alebo palác, alebo zámok.
Nejde o hmotné statky. Nie všetko je o peniazoch. Niekedy pre mňa bolo samotné poďakovanie, to krásne „ĎAKUJEM“, viac než hmotný dar. A ak v priebehu rokov sa študent s hrdosťou a vďakou za pomoc pochválil svojou prácou, úspechmi bolo to viac než zjedené či vypité sladkosti, alebo predmety zaberajúce priestor.
Nejde o hmotné statky. Len malá spomienka aj po rokoch na tých, ktorí nám pomohli dosiahnuť naše úspechy.

Ale nebojte sa, môj pohľad nie je pohľadom všetkých. Je to môj spôsob poďakovania tým, ktorým som pomohla a ďalej tvrdo pracovali aj na sebe k dosiahnutiu úspechov.

aevul

větší

Nemyslím, že je nutné něco dávat. Ale pokud jí opravdu chceš něco dát, pak bych volil bonbonieru v luxusním balení. Naposledy jsem kupoval dvoupatrovou v dřevěné krabičce, tuším, za cca 1200 Kč.

cappuccino

301-400

Ja bych koupila nejaky vetsi keramicky hrnek s andelem a do nej dala treba nejakou dobrou kavu z prazirny, nejaky luxusni caj anebo nejake malickosti z kosmetiky ci drogerie a zabalila to do pruhledneho celofanu.

Lgee

100-200

paul1

100-200

aevul

Podle mne nejde tak o cenu/hodnotu, jako vhodnost. Jako nevhodné vnímám věcné dárky na blind, které se buď obdarovanému nehodí, musí je někde skladovat, nemůže se jich zbavit, protože co kdyby dárce přišel a dárek nikde? Proto pití nebo jídlo považuji za ideální. Člověk to sní a může zapomenout. Ovšem, aby to byl dárek, musí to být jídlo nebo pití, které si člověk sám pro sebe jen tak nekoupí. Proto by to mělo mít nádech luxusu.

cappuccino

aevul: presne takhle jsem uvazovala, kdyz jsme vybiraly darek pro nasi trenerku. Na muj navrh jsme ji koupily delkatesy. O to vetsi bylo moje rozcarovani, kdyz jsem pozdeji tyto delikatesy dostala zpatky od jeji dcery, pro kterou jsem neco udelala a ona se mi chtela odvdecit.
Takze treneraka sama je nepouzila, asi ji jich bylo lito:) Ale lidi jsou ruzni.

aevul

cappuccino: to samé se může stát s hrnkem a kávou. Tím spíš, když třeba kávu nepije :)

cappuccino

aevul: ano, to mas pravdu.