TEREZA.B

Jakou barvu by měla naše planeta bez vody?

Odpovědi
atena11

http://img.me­diacentrum.sk/ga­llery/640/13868­52.jpg

Awe

JájsemRaibek:I kdy­by to tak bylo tak jaká atmosféra by tady byla bez vody?
Předpokládám že by měla barvu hnědou do červena nebo šeda

JájsemRaibek

Podle mě úplně stejnou, jelikož tu modrou nedělá voda, ale atmosféra.
Doplňuji:
Awe, dřív než něco řekneš, tak si to ověř.
Rayleighův rozptyl je rozptyl světla na molekulách plynu případně na jiných částicích podstatně menších než vlnová délka světla. Důsledkem Rayleighova rozptylu v atmosféře Země je modrá barva oblohy.

lexx

říká se sice modrá planeta a na barevných fotkách z Kosmu taková je ale voda v oceánech přece modrá není

jstastny

Voda v oceánech se z vesmíru zdá modrá, protože odráží modré světlo z již zmiňovaného Rayleighova rozptylu. Kdyby tu voda nebyla, tak by se modré ani jiné světlo nemělo od čeho odrážet a Země by v místech oceánu měla barvu oceánského dna (zřejmě hnědou). A jelikož bez vody nemůže fungovat fotosyntéza, tak by i pevnina zhnědla.
Jinak také záleží, jestli myslíš, že by najednou všechna voda někam zmizela, nebo že by tu voda nikdy nebyla a Země by se tudíž vyvíjela bez ní.