Woskovka

Jaké vzdělání potřebuje realitní makléř?

Nějaké ekonomické,že? Studuji veřejnosprávní činnost.. jsem na správné cestě? Po střední bych ráda šla va vysokou měla by být také ekonomického směru? A jaké platové ohodnocení mají realitní makléři ? Děkuji

Nejlepší odpověď
Syd

Nepotřebujete žádné (oficiální). Samozřejmě že čím je člověk vzdělanější ať už v jakémkoli oboru (od věci nejsou jazykové znalosti), tím líp, ale realitní makléři se akorát zaškolí.

Další odpovědi
Ella

Na to žádné vzdělání není potřeba ,stačí pořádná sebejistota, schopnost vyjadřování a schopnost prodat za každou cenu…

tom004

Vzdělání,není důležité.Začít,mů­že,opravdu každý.Ale,cena vstupního školení,se dneska pohybuje,od 15,do 25 tisíc.Další školení,potřeb­né,pro kvalifikační,i pro­vizní růst,bývá,zdar­ma,nebo,za minimální poplatek.Je,třeba počítat s tím,že první „lepší“ provize,lze očekávat,tak po půlroční práci.Vlastně,si všechny telefonáty,cesty,za klientem,hradí,kaž­dý,ze svého.Může,se stát,že se někomu povede,„velký kšeft“ dříve,ale bývá to,velice vyjímečně.Pro­vize,pro začínajícího makléře,bývá cca 20%.To znamená,že klient,požaduje jeden milion,provize realitky,je např.,9%.Prodejní cena,je,jeden milion,devade­sáttisíc.Provi­ze makléře,je 20%,z 90 000,– Kč,t.j.,18 000,– Kč.Je to ,jenom,pro ilustraci.

anonym

Myslim , ze staci stredoskolske. Syn se drive take ptal , kdyz dodelal maturitu. A vyplata je formou provize. Kolik prodate a jak drahe nemovisti , tak z toho pak vydelate urcite procento. Ale nevim , kolik. Vetsinou jsou makleri na zivn. list. -iv-

anonym

To oblbování lidí může dělat kde kdo.Na to nepotřebuje vyšší vzdělání!

Michal Kole

Realitní makléř je placený provizně, čím dražší barák prodá tím vyšší má provizi. Budou to desetitisíce měsíčně, když budete aktivní.

Popis oboru:
http://www.in­foabsolvent.cz/Ka­talogPovolani/Kar­taPovolani.as­px?SmerS1=17&po­volani=7783

Lepší spíš by byl obor

63–41-M/01 Ekonomika a podnikání
63–41-M/02 Obchodní akademie

Na VŠ je oborů moc http://www.in­foabsolvent.cz/Ka­talogPovolani/Kar­taPovolani.as­px?SmerS1=17&po­volani=7868

WeeBear

Z praktické stránky tam můžeš jít i po učelišti, důležité je spíš vystupování člověka, příjemný vzhled, řekla bych. Ale není nad škodu školy, kte vyučují ve třetím, nebo čtvrtém rétoriku (vyjadřování), pomáhá to v komunikaci s lidmi. Makléř nemá výplaty od hodin, ale získává procenta z prodaných nemovitostí, takže si firmy vybírají reprezentativní, příjemné lidi, aby jim ‚nepošpinili‘ jména firem a lidi se k nim rádi vraceli.. (čímž neříkám, že všech 100% je příjemných, ale s tím se dá počítat)