e1232851@trb

Je dneska k něčemu bakalářský titul?

Nejlepší odpověď
lexx

asi takhle: přes známost (velmi dobrou teda) můžeš dělat obchodního ředitele s výučním listem – v tatínkové firmě třeba
bez známostí nepřijmou dnes nikoho a nikde – ani se 2 VŠ diplomy, 2–3 jazyky a praxi
kdo nezažil stejně neuvěří ale to je mi fuk

Další odpovědi
da ny

Jak kde a jak komu :)
Ženu v bance pouze s maturitou bez „tlačenky“ téměř nezaměstnají.
Na některých pozicích státních úřadů si zaměstnankyně musí dodělat vzdělání Bc., nové zaměstnankyně s maturitou (ne)mají nižší šance na přijetí.
To u mužů zatím na některých pozicích stačí jen maturita ;).

Někdo (třeba gymnazista) bakalářským studiem získá jisté odborné vzdělání (případně na VOŠ – bez titulu, nebo Dis. apod.) a někdy i tomu odpovídající plat 😁.

gecco

Je…
Ale důležitější je to, co opravdu umíš – ne to, na co máš ´papír´…

ReHu

Je i není. Hodit se může vždycky 🙂
Podle toho, co plánuješ se svým životem dál.
Pokud chceš být zaměstnancem, pak se asi hodit může, ale ......
Pokud se chceš postavit na vlastní nohy a nebýt závislý na tom, co ti zaměstnavatel poskytne či dovolí, pak je titul, více méně zbytečný.

Klaproth

Ano, je. Bez něj nemůžeš studovat v navazujícím magisterském studiu.

lota

Lepší než nic.:-)