Hawajka

Jaké právnické argumenty by se dali použít při hře?

Znáte nějaký ty věci jako třeba ,,Ctihodnosti,thole je pohrdání soudem!'' kdy se vlastně tato věta používá? A napište mi i nějaký jiný řeči prosím.A napiště prosím i při čemu se to používá.

Odpovědi
Zaibatsu

😁 tohle je typický při anglosaským procesu, kde je kladen větší důraz na kontradiktornost, tzn., že je na straně žalobce a žalovaného, aby hájili své zájmy a soudce některý úkony (přijímá se námitka) udělá jenom na návrh některý ze stran.

Pohrdání soudem je v takovým případě obvykle urážlivé jednání, rušení průběhu procesu, neuposlechnutí příkazu soudu nebo znevažování soudu nebo řízení.

Další hlášky, který by mohly padnout jsou námitky (výhrady) proti průběhu řízení. Třeba v případě, kdy je na svědka činěn nátlak nebo sou mu kladený sugestivní otázky (otázky, který v sobě zahrnují odpověď nebo jí vkládají tazateli do úst) nebo kapciózní otázky (úskočné).

„Námitka, na svědka činěn nátlak“
„Námitka, tato otázka je proti dobrým mravům“
„Námitka, tento dotaz je irelevantní“ (irelevantní je něco, co není důležité pro věc, které se řízení týká, např. jde o vraždu a vrah je tázán, jestli pije vodu nebo sodovku