jirka F

Jaké potraviny vydrží i v řádu několika desítek let?

Dle mně jsou to například špagety , med a dál už moc nevím.

zdroj obrázku: pixabay

Nejlepší odpověď
Kepler

Záleží na způsobu skladování. Na Sibiři údajně našli zachovalého mamuta, jehož maso žrali psi. Byl ve věčně zmrzlé půdě bez přístupu vzduchu.

Další odpovědi
Nassin

Sůl sice potravina není, ale s cukrem vydrží dlouho, tak jako luštěniny, rýže…, ale vše by mělo být vzduchotěsně uzavřeno.

Emefej

Lihoviny.

RyuzakiKate

Extrudované suchary, kompoty, zavařeniny, sušené mořské řasy, možná i sušený maso, ale to si nejsem jistá.

Dochy

Zavařené kompoty, marmelády. (zkoušel jsem asi 20let starou marmeládu a byla luxusní)
Zmrazené maso a další…

Midoc

Dlouho by mohlo vydržet i sušené ovoce a zelenina, víno.

jáára

Lysohlávky v medu. Třeba.
_
Lysohlávky v lihu taky vydrží…

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Dochy

Mimochodem: Med se dokáže zkazit. Nejsem si jist co k tomu potřebuje, normálně je docela odolnej, ale s trochou snahy se i ten zkazit může.

Nassin

Emefej, lihoviny nejsou potraviny, ale máš pravdu.