BELA81

Může se pepř nebo jiné koření zkazit když je po datumu spotřeby?

Nejlepší odpověď
anonym

Pokud je v suchu, pak až za velmi dlouhou dobu.

Další odpovědi
www

Ve vhodných skladovacích podmínkách sypká koření tzv. vyčichnou a nemají říz. Mimo tyto podmínky klidně zplesniví, mohou být napadeny škůdci ap.
Zkušenost
Doplňuji:
Pokud je koření skladováno v podmínkách nevyhovujících, dochází k uvedenému i před dobou spotřeby.

Drap

Pokud je dobře uskladněno a pokud ho nenapadne žádný škůdce tak ne. Ovšem kvalita takového koření časem klesá.

Jádrohlod

Minulý měsíc před vánočním úklidem jsme našli nerozdělaný balíček celého pepře za 2,45 Kčs . Nedalo nám to , dali do ručního mlýnku a je SUPER !

matesmates

Pokud je kvALITNÍ obal tak se nekazí, ale pozor na směsky ty rády hořknou a žluknou.

elektrikář

Pokud je koření dobře uzavřené v obalu ve tmně a nezvlhne, Nenmělo by mu nic být.

da ny

V mletém pepři může být salmonela (nepoužívat do nevařených jídel) i do data spotřeby.
Mletý není příliš vhodný ke konzumaci, zůstává ve střevech řadu let (záněty).
Používám převážně a často celý (k tepelné úpravě). Velmi výjimečně do mlýnku.
Koření po datu spotřeby může být žluklé.

lota

Myslím, že zkasit se může a někdy se to ani nedá poznat. Bála bych se hlavně plísně a raději neriskovala.