Avatar uživatele
Pokročilý

jaké odstuné?

jaké odstupné se vyplácí pracovníkovi při rozvázání pracovního poměru z důvodu zdravotního nedoporučení podnikovým lékařem ?Nejde o pracovní ůraz ani nemoc z povolání.Nebo pracovníkovi odstupné nenáleží?

Odpovědi:

Avatar uživatele
Bronzový

Zde je to popsáno velice přesně, odpověď si raději najdi sám, abych to nepokazil :)

http://kariera.ihned.cz/…
Doplňuji:
Asi se Tě bude týkat toto.

"Výjimku tvoří situace, kdy byl se zaměstnancem rozvázán pracovní poměr, protože nesmí podle lékařského posudku vydaného zařízením závodní preventivní péče nebo rozhodnutím příslušného správního úřadu, který lékařský posudek přezkoumává, dále konat dosavadní práci pro pracovní úraz nebo pro onemocnění nemocí z povolání, a zaměstnavatel se zcela zprostil své odpovědnosti podle § 367 odst. 1 zákoníku práce, zmiňované odstupné pak zaměstnanci nepřísluší. "

Takže ne.

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1814
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 668
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 453
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 389
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.