Jaké napětí muselo být v okamžiku prasknutí vlákna u 40 W žárovky, když to vyhodilo jističe za dveřmi bytu?

To musí být každý elektrikářem, aby věděl oni vše?

Nejlepší odpověď
jmhad

zase přihrávka na sbírání bodů.¨. Nebo že by zlatá placka neznala rozdíl mezi proudem a napětím?

Další odpovědi
Hlada

Jistič nehlídá napětí, ale proud. To bylo normální. Vlákno žárovky se přepálilo, kus spadl na přívody a zkratoval je. Tím vzrostl proud, který vyhodil jistič. Běžná porucha.

Front

Velikost napětí nemá skoro žádný vliv, záleží na procházejícím proudu při prasknutí žárovky.

Klaproth

Jaký asi jsi mohl mít ve světelném rozvodu napětí? Tipuju max. 230 V jako ostatní. Jističi je napětí úplně lhostejné.

msi

větší než které snese tvůj hlavní jistič…
taky nám to občas spadne takle, máme v podnájmu slabý jistiič hlavní a spadne už když jen zapnem 4 velké spotřebiče najednou… to sou ty shity s 12 amperama asi.....

lexx

spíš jde o proud (A) a jistič to neunesl, nebyl na takový odběr dimenzován, energie šla el. obloukem a ten ma mnohem větší odběr ze zdroje tak proto

anonym

jmhad, stačí?

anonym

„barbaklan“ hihi

anonym

To je u tebe dědičné?

anonym

„dědičné“ hihi