Vercule

Jaké máte zkušenosti s přírodními doplňky, které mají působit na imunitu?

Mají vliv? Jestli ano, tak jak dlouho se musí brát?

Odpovědi
Rokio

Nepoužívám je. Mám dobrou imunitu. Málokdy bývám nemocný (Myslím nemoci jako např. horečka, chřipka, či nachlazení. Ne ty trvalé nebo choroby, se kterými se člověk narodil.).

Vím ale, že i vitamíny se může člověk předávkovat a všeho moc škodí.

zjentek

Myslíš kupované? Tak zvané chytré pilule či kapky? Pokud ano, pak zkušenost ŽÁDNOU. Totiž zpravidla zde jde o podvody na lidi (včetně/zvláště doplňků z lékáren), potažmo na jejich peněženky, bez ohledu na jejich zdraví.

Mám zkušenost s přírodními doplňky Z PŘÍRODY, které neviděly obchod či prodejnu. Najdeme je třeba na zahradě, či někde na farmě a podobně. VŘELE DOPORUČUJI (kolikrát není třeba ani omývat, jen otřít, například od hlíny a hned baštit, což zvláště ocení zejména právě dětská imunita (!!!)). Produkty dobré pro imunitu lze pozřít/polykat jako doplňky, ale také přímo jako samotné jídlo.

da ny

Výborné.
Vše, co má podpořit zdraví (zmírnit problém ) se obvykle, což je obecně známo užívá 2 – 3 měsíce. Někdy je vhodné po 6 měsících opakovat.
Jiné přípravky se užívají v sezoně.
Příliš obecná otázka. Každý (dospělý nebo dítě) má jinou zdravotní kondici/problém.
Každý má jiný dostatek x nedostatek některých vitamínů a prvků. Stačí se jen trochu zajímat a pochopit jednoduchý princip. Řešit je třeba individuálně, u dětí preventivně (kosti, jod, D atd. atp. 80 % lidí má deficit Mg, také Zn). Některé vitamíny a prvky je třeba užívat odděleně (s časovým odstupem), protože je jinak tělo nepřisvojí, neumí zpracovat (A+E ne, Zn+Mg ne. Se+Zn ne). Bohužel někteří výrobci doplňků, jsou schopni do jedné bobule „nacpat“ vše dohromady.
Veřejnou pravdou je, že vn zelenině a ovoci (zejména marketovém, ale i od farmářů) mnoho vitamínů a prvků nenajdeme (bývávalo). Pokud člověk rozumně tyto plediny nepřihnojí, je to obvykle výborný zdroj vlákniny.
Co z přípravků na posílení IS pomůže jednomu, nemusí pomoci jinému. Asi 5 je chronicky známých, léta doporučovaných, stále omílaných (všude) a ceůkem účinných.
Otužování je pro mnohé také vhodná forma (pro mne ne).
Veselá/spokojená mysl, půl zdraví.

Millisek

Výbornou zkušenost máme tady s tím sirupem ze 14ti bylin, který je vhodný pro děti už od 1 roku, proto jsem po něm také sáhla, protože dcera byla od miminka pořád nemocná https://www.al­taherba.cz/de­tox/ah-sirup-14-bylin

Gabullka

Já výborné a nejvíc se mi to osvědčilo u dětí, a to konkrétně tady ty s tím sirupem https://www.al­taherba.cz/ah-sirup-14-bylin