Jaké máte IQ a chtěli byste je mít vyšší, nebo si myslíte, že lidé s extra vysokým IQ to mají v životě těžší?

Dneska jsem na webu rekordy a kuriozity http://www.rekordy.besaba.com/ narazila na muže s nejvyšším IQ. Jeho IQ údajně dosahuje výše 230. A já se ptám, jaké máte IQ a chtěli byste mít takhle vysoké IQ? Myslíte si, že je to k užitku,nebo spíše ke škodě? Já mám IQ kolem 110. Nic extra, ale ani žádný výrazný podprůměr :). A myslím si, že tak 10-20 navrch by se mi občas šiklo :). Ale takovéhle extrémně vysoké jako má tenhle člověk bych mít pravděpodobně nechtěla.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Průměr je 100...
Takže 110 je určitě nadprůměr...
;-)
Pokud jde o to, zda bych chtěl či nechtěl mít IQ 230 - těžkoříct, obé má svá pro i proti.
Ale prozatím su spokojený s tím, co mám...
;-)

Další odpovědi:

Stříbrný

Říká se, že inteligence je uzavřený kruh - genialita plynule přechází v idiocii. Geniální lidé bývají velice často geniální pouze v určité oblasti, ale v ostatních oblastech jsou absolutně nepoužitelní. Jinými slovy, i mentálně zaostalý člověk může vyniknout a ostatní převýšit v některém oboru.

Já jsem se svou inteligencí spokojený. IQ jsem si neměřil, dělal jsem pouze poměrně náročné psychotesty a s jejich výsledky jsem byl spokojen nejen já, ale hlavně tehdejší zaměstnavatel.

Zlatý

Své IQ a velikost podprsenky zásadně nikomu nesděluji.
Doplňuji:
S hodnotami obou veličin jsem spokojená.

Stříbrný

Já jsem docela spokojený, ale připadá mi občas, že blbci bývají šťastnější.

Zlatý

Chytří lidé své IQ nesdělují. :-) Průměr je 101, 70 je málo , myslím, že už nad 160 je "dosti". Nevýhodou těch, co mají extra vysoké IQ je, že toho mají v hlavě moc a už své IQ asi méně "snáší". :-)

Stříbrný

Já jsem se svou výší IQ spokojená. Nevím, k čemu by mi pomohlo mít IQ vyšší. Jedině, že bych dělala nějakého vysokého výzkumného pracovníka na důležitém státním úkolu.
Nemyslím, že lidé s vysokým IQ to mají v životě těžší. Znám spoustu lidí s IQ "ředkvičky", kteří si tak dalece domýšlejí svou chytrost a neomylnost, že s nimi společný život život není možný.

Stříbrný

mám IQ151, je to prastarý typ počítače pro výuku jazyka Basic, kdo ze školy pamatuje ?

Bronzový

Já bych chtěla :-), ale nevím jaké by to mělo nevýhody. (pak bych si to možná rozmyslela)

Bronzový

Čím vyšší IQ má dotyčný jedinec, tím větší má potíže se začlenit do normální společnosti. Dejme tomu že pro jedince s IQ 190 bude drtivá většina lidí hromada blbců a omezenců.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Aktuality a zábava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Aktuality a zábava

Zlatý Drap 4395
Zlatý hanulka11 2790
Zlatý led 2475
Zlatý briketka10 2269
Zlatý annas 1828
Zlatý quentos 1548
Zlatý tom004 1522
Zlatý iceT 1519
Zlatý dědapetr 1472
Zlatý mosoj 1427

Zobrazit celkový žebříček

Kategorie otázek

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.