Mp2

Jaké léky na tlak vám zabírají a můžete je doporučit?

Asi 5 let mám vysoký tlak. Te začátku jsem bral Lokren.
Později Ramipril 5mg
a nyní Perindopril / amlodipin..

Tlak v klidovém stavu 180–190..
Doktoři nechtějí měnit léky. Prý se mám pravidelně hýbat a jist zeleninu..
Já se hýbu a jako prase nežeru. Naopak jsem shodil asi 15kg za posledni rok.

O co mi ale jde…
Teď mám měsíc zkoušet jine léky.. Které zabírají stejně jako ty staré..
Kolega má taky vysoký tlak.. Zkjsil jdmsem si vzít v posledních dvou dnech jeho léky a tlak se mi snížil na 150. Tuším nějáký Cinolin (????)

Jak je možné, že mi lékaři nezměnili léky dříve ? Když jine leky mi tlak snižily.
Kardiolog mi řekl, že jestli solím jídlo a pouzivan kořeni, tak je to to sane, jako kdyvych je nebral vubec.

Popravdě nevím, jestli, kde a na koho si dříve stěžovat ? Příjde mi to celkem neprofesionální, když se lékař chová jako tiskárna na recepty a 5let s tím nic nedělá. Ani můj lékař , ani další 3 kardiologové..

Nejlepší odpověď
da ny

Nevhodná orázka.
Co jednomu zabírá a skvěle funguje u druhého je bez očekávaného efektu.
Vedlejší příznaky a nesnášenlivost se u každého může projevovat odlišně nebo vůbec.
Osobně se bez těchto farmak obejdu :D
U některých pacientů, v závislosti na účinnosti konkrétního (jinak vyhovujícího) léčiva lékař může doporučit snížení dávky (při nižších hodnotách TK) na polovinu. Podle výsledků předchozího domácího měření i pocitech pacienta.

Závěrem: ptát se co, kdo bere a jak farmaka zabírají, natož žádat doporučení je naprosto nevhodné.

Další odpovědi
Edison

Nemůžem žádné doporučit. To může jedině lékař. A to teď myslím zcela vážně!!! Mě dochtorka ladila léky rok… Takže jedině se poradit se svým lékařem a požádat o úpravu medikace!! Co zabere jednomu, nemusí zabrat jinýmu. Medikace je silně individuální a jednou z hlavních věcí je samozřejmě příčina…

ivzez

Váš kolega je pěkně nezodpovědný, když Vás nechal „vyzkoušet“ jeho lék.

Lékař, který Vám léky předepisuje, musí brát v potaz nejen vysoký krevní tlak, ale i Váš celkový zdravotní stav, musí se ohlížet na to, jaké další léky užíváte, …

To tady nikdo z nás neví, navíc jsme laikové.

Jestli máte pochybnosti o medikaci, mluvte o ní se svým lékařem.
Další možnost je obrátit se na svou zdravotní pojišťovnu a nechat
si doporučit jiného lékaře ke konzultaci (hradí pojišťovna).

Jestli Vám záleží na zdraví, neriskujte rady laiků z internetu.

___

Ale jednu radu Vám přece jen dám.

Před téměř dvěma roky jsem začala omezovat sůl, dnes jsem na necelé
polovině někdejšího množství. Nejen že se dnes cítím mnohem lépe,
jako bonus se snížila i chuť na sladké → další důvod, pro který se cítím dobře.

Podle mne by výrok Vašeho kardiologa stál za zamyšlení.

Arne1

Mohl bych napsat co beru já, ale neudělám to. Je to ryze individuální. Ty první co jsem dostal byly spíše uspávací prášky, až nynější (asi páté) jsou v pohodě. Po nějaké době mi doktorka dokonce dávkování snížila na čtvrtinu.
Kecat do toho může jak praktický doktor, tak internista. A pokud ani jednomu nemůžeš důvěřovat, tak je to spíše otázka na to zda jsou to ti praví doktoři pro tebe.

mosoj

Nevěřím, že zde píšeš úplnou pravdu. Každý lékař se snaží léčit vysoký tlak, neboť neléčený vysoký tlak je velmi nebezpečný. Nutná je i spolupráce pacienta.
V prvé řadě je třeba stanovit příčinu hypertenze. A podle toho pak nasadit antihipertenziva. Velmi často je nutná jejich kombinace!! A to jak jistě uznáš, může kombinovat pouze odborník!! Osobně beru kombinaci 4 léků na tlak.
Je celkem pět druhů základních antihepertenziv.

  1. betablokátory
  2. diuretika

3.ACA inhibitory
4.At1 blokátory
5. blokátory kalciových kanálů

Včíl se zeptej známého co bere.

dubraro

Já beru Triplixam. Ale dost dlouho před tím doktor zkoušel, co mi zabere. Příčiny vysokého tlaku jsou různé, takže jsou i různé přípravky na jeho snížení a stabilizaci.

suai

Krevni tlak se da regulovat – Arginin, Magnesium, Nattokinase. Dale je mutno doplnit chybejici mineraly a stopove prvky.

Edison

Jo.. a ještě… stejně jsou všechny na předpis, takže zase se lékaři nevyhneš…