Avatar uživatele
bedunka

Čím zvednout krevní tlak mimo panáka?

Mám dlouhodobě 90/60 a nemužu se ani postavit a musím odejít z domu ale nejde to.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Wang před 4213 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Pájo

A na léky jste nepomyslela? Pokud je situace natolik vážná, že nemůžete ani opustit dům, zavolejte si záchranku.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Lucijej

Mě na tlak vždycky doporučují kafčo a červené víno.
Já mám 90/70 a kafe mi zabírá dobře, akorát to nemůžu pít dlouhodobě, protože časem to přestane zabírat, tak to střídám s červeným vínem, jenže jedna decka mi zvedne tlak jen na jednu hodinu, a pak to jde zase dolů.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

Ale nakonec se postavíš ne? Tak bud ráda, někteří se ani nepostaví.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
jmhad

Mě zvedne krevní tlak naše vláda s poslanci.Zkuste.
Ale vážně – zkuste zkušenosti na http://www.or­dinace.cz/cla­nek/leceni-nizkeho-tlaku/ – cituji např.

VLéčení příliš nízkého tlaku (vzhledem k podávání Gutronu se mi jeví tato diagnóza jako nejpravděpodob­nější) je svízelné. Doporučuje se dostatečný přívod tekutin, cvičení, v rozumné míře káva nebo silnější čaj… Pro srdečně-cévní systém je nízký tlak šetrný, ale subjektivní pocity mohou být nepříjemné a při mdlobách by mohlo dojít k úrazu. Nemocí, které způsobují nízký krevní tlak není mnoho (nedostatečná činnost nadledvin, některé srdeční vady) a mají i další příznaky, podle kterých bývají brzy rozpoznány.
autor: prim. MUDr. Petr Sucharda CSc., 3. interní klinika VFN & 1. LF UK, Praha

Zdroj: http://www.or­dinace.cz/cla­nek/leceni-nizkeho-tlaku/

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
pizlicka

kava nezabírá,ale silne perliva voda pry ano.takze ja piji hodne bublinek.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Damiana

Mám také nízký tlak, ale kdybych si ho nezměřila, tak o něm ani nevím. Cítím se dobře. Občas se mi sice zatočí hlava (ale to připisuji úplně jiným pohnutkám), ale jinak klídek. Hodně se hýbám, chodím pravidelně do sauny, jím docela zdravě, alkohol ani kávu nepiji a řekla bych, že žádné umělé stimuly ani nepotřebuji. Dřív, než se vrhneš na nějakou chemii, bych ti doporučovala upravit jídelníček a přehodnotit životní styl. Vždycky je co zlepšit, ne?

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
seira

Kafe vám tlak zvedne rychle, ale jen na chvilku. Lepší je černej čaj. Ten sice tlak zvedá pozvolna, ale pozvolna i klesá. Je dobré pít preventivně. Jako první pomoc mi lékař poradil, napít se studené vody a následně si lehnout na zem a opřít si nohy o zeď. Jinak na nízký tlak sice léky existují, ale můj lékař je nerad předepisuje, protože vyžadují přesné dávkování a tudíž je možné předávkování!

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek