Kepler

Jaké jsou ženské rody níže uvedených podstatných jmen?

Zabiják – ?
Kopáč – ?
Sráč – ?

Nejlepší odpověď
UPhelp

  1. Asi nejde jinak než přeformulovat na vrahyni nebo vražedkyni. Zabíječka asi není (i když byla třeba Zabíječka upírů :D).
  2. Kopáčka by snad mohla být, kopačka asi ne, to je spíš bota.
  3. Zřejmě nezbývá než použít jinou nadávku. Ženský tvar tady z toho neuděláš.

Ale není problém používat mužskou variantu té činnosti (hlavně u povolání), i když to dělá žena. Její povolání je kopáč, je horník, atd. I když v tom dnenším světě… ještě tě zažalují za diskriminaci, sexismus a gendrovou nerovnost.

Další odpovědi
autacek

Zapomněl jsi na profláknutého hada a kraba.

annas

U některých podstatných jmen se nevyjadřuje rozdíl v pohlaví. Je to často u zvířat, některých povolání. Nechává se základní tvar, nebo se doplní žena, u zvířat samice atd.

V jedné knize se zabíjákem stala manželka pana xxx.

Zdatným kopáčem, i když je to neobvyklé, je moje partnerka.

Místo posledního slova uvedu jiný příklad

Mandelinka je škůdce. Samec mandelinka – samice mandelinka. Třeba partnerka hada se nejmenuje hadice, králika – králice atd.

Ženský rod má jiný význam.

Alesh

  1. zkrátit „á“ na „a“
  2. přidat na konec „ka“

No, teda, to je teda vulgární, ty kuku!, že se nestydíš?! 🙂

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Kepler

Alesh: dnes je mezinárodní den sprosťáků, to nevíš?

Alesh

Aha, to já ho slavím každý den. 😉

Ametyst

🙂 Uf, to je dobře, že to není choroba. 🙂