paja1234567

Jaké jsou zdroje Rádiového záření?

Odpovědi
leporela22

trochu nechápu co myslíš jestli myslíš kolik odebírají watů nebo jaky zdroj proudu?

Méďa39

Kompletní výpis by byl dlouhý.
Takže spektrum je graf, který na ose x vynáší frekvenci a na ose y jakoukoliv amplitudu (vyjádřenou Watty, mA, mV atd.), prostě amplitudu.
od 0–20Hz neslyšitelné pásmo (pro lidi, sloni snad „něco slyší“
od 20Hz-20 000Hz(20kHz) slyšitelné pásmo = lidská řeč
od 20kHz – 125 kHz řeč zvířat
Vše co je výše než 125kHz nejsme schopni našimi vlastními lidskými silami „vyrobit“ a tak používáme elektroniku nebo taky elektromagnetické vlny(nebo taky rádiové vlny).
Odpověď na Vaši otázku je snadná a přesná, ale bohužel všeobecná.
JE TO VŠE CO DOKÁŽE EMITOVAT ENEGII NA FREKVENCÍCH VYŽŠÍCH NEŽ JE 125kHz.

  1. umělé (antény, oscilátory atd.)
  2. přírodní (hvězdy …)

PS: To spektrum nad 125kHz se dělí na rúzná pásma, jako radiové, viditelné paprsky X, atd… Bylo by dobré pro Vaši další otázku specifikovat o jakou oblast máte zájem, nebo proč se ptáte. V takovém případě by mohla být odpověď mnohem přesnější.