halík

Jaké jsou úniky tepla a hluku u digestoře vyvedené přes zeď ven?

Nejlepší odpověď
zjentek

Dnes je doba sice krátkých, zato však častých, prudkých a nárazových větrů. Při takových větrech, zvláště když už se vyskytují i v zimě, by se digestoř skutečně mohla prodražit (rozhodující bude stavba či rozložení celýho bytu a HLAVNĚ umístění a zakončení vývodu venku). Prudký vítr si dokáže zvednout klapky, které jsou ve vzduchovém vývodu právě kvůli úniku tepla a hluku, tudíž digestoř ti neodvádí teplo pouze tehdy, když je v provozu, nýbrž kdykoli, dle rozmaru počasí.
Co se týká zvuku, nesoustředil bych se tolik na ten, který mi unikne ven, ale spíše na ten, který mi vývodem „přijde domů“. U levnějších digestoří může zvuk zmiňovaných klapek být při prudším větru tak obtěžující či nervy drásající, že si časem digestoř za filtrem možná vycpete teplákama ;), o meluzíně ani nemluvím.

Další odpovědi
redy

Hluk to nedělá, aspoň u těch novejch. Záleží jakou koupíš -
únik tepla je vedlejší, jde o to aby to vycuclo tu páru, našteluješ si podle potřeby.
Aspoň já to tak mám…

mosoj

Vezmi objem a teplotu vzduchu, který odsaješ a snadno si vypočteš množství odvedeného tepla. Na digestoři houby záleží, pokud se nejedná o ventilaci spojenou s rekuperací tepla.
S tím hlukem jaksi nerozumím.

Drap

U každé digestoře to bude trochu jiné. Nedá se stanovit nějaká objektivní hodnota.