Avatar uživatele
halík

Jaké jsou úniky tepla a hluku u digestoře vyvedené přes zeď ven?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? redy, zjentek před 2643 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
zjentek

Odpoveď byla označena jako užitečná

Dnes je doba sice krátkých, zato však častých, prudkých a nárazových větrů. Při takových větrech, zvláště když už se vyskytují i v zimě, by se digestoř skutečně mohla prodražit (rozhodující bude stavba či rozložení celýho bytu a HLAVNĚ umístění a zakončení vývodu venku). Prudký vítr si dokáže zvednout klapky, které jsou ve vzduchovém vývodu právě kvůli úniku tepla a hluku, tudíž digestoř ti neodvádí teplo pouze tehdy, když je v provozu, nýbrž kdykoli, dle rozmaru počasí.
Co se týká zvuku, nesoustředil bych se tolik na ten, který mi unikne ven, ale spíše na ten, který mi vývodem „přijde domů“. U levnějších digestoří může zvuk zmiňovaných klapek být při prudším větru tak obtěžující či nervy drásající, že si časem digestoř za filtrem možná vycpete teplákama ;), o meluzíně ani nemluvím.

Upravil/a: zjentek

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?halík Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
redy

Hluk to nedělá, aspoň u těch novejch. Záleží jakou koupíš -
únik tepla je vedlejší, jde o to aby to vycuclo tu páru, našteluješ si podle potřeby.
Aspoň já to tak mám…

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
mosoj

Vezmi objem a teplotu vzduchu, který odsaješ a snadno si vypočteš množství odvedeného tepla. Na digestoři houby záleží, pokud se nejedná o ventilaci spojenou s rekuperací tepla.
S tím hlukem jaksi nerozumím.

Upravil/a: mosoj

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

U každé digestoře to bude trochu jiné. Nedá se stanovit nějaká objektivní hodnota.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek