Alesh

Jaké jsou stupně vražd v USA?

Kolikrát v TV zaslechnu, že někdo byl obviněn v USA z vraždy 1. stupně. Jak oni to mají hodnocené? Kolik je těch stupňů a co daný stupeň znamená?

Nejlepší odpověď
bolak

  1. stupeň – vražda, která je záměrná a promyšlená.
  2. stupeň – vražda, která není záměrná, nebo předem naplánovaná.

Úmyslné zabití – někdy nazýváno „v žáru vášně“ je vražda spáchána záměrně, avšak bez předchozího úmyslu zabít.

Neúmyslné zabití vychází z nezáměrného, ​​ale trestuhodně nedbalého chování. Úmrtí způsobené řízením pod vlivem alkoholu je typickým příkladem neúmyslného zabití.

(vykradeno z wikipedie)