martin21000

Jak je to s řízením auta pod vlivem alkoholu v USA?

Nemají zákaz řízení cca až třeba po jednom pivu? Do 0,5 promile?

Odpovědi
marci1

Řídit auto je v USA povoleno do 0,8 promile. Řidiči mladší 21 let do 0,2. Podrobněji ve zdroji : http://www.ze­navaute.cz/uvod­ni-strana/alkohol-za-volantem-ve-svete
Doplňuji:
0,8 je obecně, v různých státech USA se to liší ( zdroj ).

anonym

USA nemají, pokud jde o povolenou hladinu alkoholu za volantem, federálně sjednoucenou legislativu – takže ji upravují jednotlivé státy – od 0,0 po 0,8 promile. Jednotná je pouze nulová tolerance pro profesionální řidiče.