dvdk

Jaké jsou minimální hardware požadavky na win server 2008 popřípadě 2003?

Prosím poraďte

Nejlepší odpověď
Skeptik

Zajímalo by mě k čemu to budete potřebovat. Zřejmě pracujete jako administrátor. V takovém případě bys te to ale měl vědět. Jinak Windows Server 2008 ani 2003 nebrat, ale kupte si novější Windows Server 2008 R2 z roku 2009 a 64-bitový server založený na CPU architektuře Itanium 2 nebo amd64 a podle toho příslušnou edici 2008 R2, podle účelu, na který ten server budete potřebovat. Pozor 2008 R2 nepodporuje 32-bitové servery a také tento systém není určen pro domácí uživatele, puberťáky, co se chtějí machrovat, že mají něco jiného než ostatní a hry se na tom dají hrát horko těžko s modifikací systému. Systémové požadavky jsou až na architekturu CPU podobné Windows 7 64-bit. Jediný důvod proč bych si jej instaloval na své domácí PC je didaktický. Jinak bych raději zvolil FreeBSD nebo Linux.

Zdroj: http://www.mi­crosoft.com/cze/win­dowsserver2008/in­formace/product-details/system-requirements.aspx

Další odpovědi
Michal Kole

Ono ani tak nejde o operační systém než kolik bude přistupovat uživatelů na server.

Přibližně jako Windows 7 část jádra je společná

CPU 1,4 GHz
RAM 512 MB
HDD: 32 GB
VGA: 800×600
DVD/ROM, myš

http://www.mi­crosoft.com/cze/win­dowsserver2008/in­formace/product-details/system-requirements.aspx