Ejn

Jaké jsou části jaderné elektrárny Dukovany?

prosííím :)

Nejlepší odpověď
brillant

strýček google určitě odpoví: http://www.go­ogle.cz/search?cli­ent=opera&q=e­lektr%C3%A1rna+­dukovany&source­id=opera&ie=utf-8&oe=utf-8&channel=suggest

Další odpovědi
jpau

Jak to jako myslíš?

Určitě tam budou mít hajzlíky, kantýnu, místo pro kuřáky, …

Anebo z jiného konce, určitě tam bude velín, reaktorový sál, nějaké logistické prostory – sklady paliva, nějaká elektro ústředna, …

Jestli se ale ptáš na jadernou elektrárnu, tak tam to bude nějaký reaktor, nějaké okruhy – primární a sekundární, kde bude proudit voda, resp. vodní pára – z toho plyne, že budeme potřebovat nějaké chladící věže, pak nějaké turbíny a aby to celé měl nějaký význam tak u každé té turbíny bude i nějaký generátor, který pak krz další celky dodává el. proud do rozvodné sítě.

Stačí ti to takhle? Je to fyzika pro 7. třídy ZŠ.