zjentek

Jaké jméno pro fenku od Jé?

Fena na J!

Přemýšlel jsem o „J“, čili Džej (půlka džejára), to je, myslím, hezké, jinak jsem si v odpovědích nevybral, ale díky všem za snahu.
Inspirovala mne i odpověď kolegy sesednuzkola po zvoru ruska. Tam by se mi velmi líbila Jekatarina.
Co byste si vybrali vy? A napadá někoho, jak by se na takovou Jekatarinu dalo podomácky volat při neformálních toulkách přírodou?
Díky ;)

Nejlepší odpověď
Drap

Java, Jazzy, Jellybean, Jemima, Jill, (Jilly), Jinx, Jojo, Josie, Joy, Jude, June, , Juno, Justina, Jana, Joly

Další odpovědi
dubraro

1/
Moje oblíbené zvířecí jméno od J je Jumanji.

2/
Tady je jich pár stovek: http://www.pe­digreedatabase­.com/dog_names­.html?letter=j

3/
Pojmenoval jsem pár set útulkových koček pomocí programu PWGen http://pwgen-win.sourcefor­ge.net/
Každý měsíc jsem dával jiné začáteční písmeno, aby bylo poznat, jak dlouho již kočka v útulku je.
Program se přepne na „trigram“, nastaví začáteční písmeno, délka slova a pak se kliká, dokud se ti náhodně vytvořené slovo jako jméno nelíbí. Případně si ho upravíš pro lepší výslovnost. Právě vytvořené příklady: Jenthea, Jovidys, Junkadera, Jaxi

BergySeltzer

Jesse, Julka. Doteď jsem se domníval, že Jesse je ženské jméno. Chybně, každopádně žensky zní (teda mi jo) a nevidím problém.

dejavu

Jasmína, Jahůdka, Jezabel, Jalilla (Džalila),Jacinta, Jadwiga, Jaffa, Jafrodita, Jorka, Jovanka, Jipsy

Kepler

Třeba Jebalka, zkráceně Jebka, nebo Joura, Jejda, Jéminka, Jéžiška… Jejdananánky, víc mě nenapadá.

still

A co jí říkat prostě „Jé“ ? Ty bys mohl být „Zet“. Třeba se pak v parku seznámíš s fanynkou MiB :)

Danina65

Janinka.A nemyslím tu z Broučků 🙂

anonym

Jom, Jipo, Jáhla, Jantara, Jipka, Jovo, Jifa, Jolma

Emefej

Jezevčice.

Klaproth

Jitrnice, Jelito.

pusinka50

Mně by se líbilo Jenny /dženy/, Jill /džil/, Judy /džudy/ nebo Jara /volat Jaro/.

Jiří Bohumil

Když se Ti líbí ta „Jekatarina“, tak bych možná zvolil zkráceninu „Jekina- nka“ a volal bych na ni Jekinko, Jeki. S volbou jmen pro zvířata je někdy legrace. Dcera pojmenovává, třeba ovce, kozy a telátka jménem, které je v kalendáři v den jejich narození. Tak i já už mám svého jmenovce-beránka. 🙂

ReHu

Jaruška. Nebo Junka. Volali bychm na Juny 🙂
Mně se ty Jenny , Jolly apod moc nelíbí.

sesednizkola

Jelitka, Jandulka (od jména Zindulka), Jitka nebo Jiřina (fenku Jitku nebo Jiřinu si každý zapamatuje), Jarošovka podle Jarošovskýho pivovaru, Josefka…možností je spousty.

Kdyby změnil jsi názor a netrval na jménu od J, jsou jistě další jména stojíc za zvážení. Třeba Plzeňka, Budvarka, Ťapinka, Romadůrka, Prdka, Bambulinka. Po vzoru ruska mohla by se jmenovat třeba jen Zjentekovičovna

yuko

Jusen

dubraro

Jiří Bohumil:
Podle mého nickname pojmenovala kamarádka kocoura. Čistokrevný, chovný, somálský skořicově zbarvený se jmenoval Dubraro Inuška *CZ
http://www.kocky-online.cz/clan­ky/somalske-kocky

zjentek

MFA, to je moc dlouhý. Tak, že bych ji pojmenoval Jezevec?