gepik

Jak se vybírají jména pro psy?

Jak je to s těmi počátečními písmeny? Všichni sourozenci mého pejska začínají jméno na K , máma se jmenuje Brendi a byly jí asi 4 roky. Já tam žádnou posloupnost nevidím.

Nejlepší odpověď
anonym

Ze jména svého psa v rokokmenu zjistíš,jak dlouho se chovatel věnuje chovu.Pokud začíná jméno např.na „A“ jedná se o první vrh.Káždý vrh začíná od jednoho písmene,tak jak vám píše kolegyně nahoře.Ovšem každé plemeno v jedné chov.st.si vede svou abecedu,takže se může stát,že nějaký chovatel léta chová určité plemeno a je v abecedě už u „P“ a k tomu si pořídí ještě jiné plemeno,kde začíná opět u „A“.A aby to nebylo úplně jednoduché,hodně zkušený chovatel může být i u druhého „B“ vrhu.přičemž jména v jedné stanici se nesmí opakovat.To vás ale nemusí zajímat,jméno vašeho pejska v rodokmenu má spíše plemennou hodnotu a administrativní,vy můžete svému psovi říkat jak chcete,rodokmenové jméno není zavazující pro vás,ale jedná se o podmínku pro chovatele,vyplý­vající z chovatelského řádu. :D
Doplňuji:
Jestliže je Váš pes od „K“, zdá se, že se chovatel zabývá chovem delší dobu nebo intenzivně. Matka vrhu je „B“. U psů s PP (průkaz původu- rodokmen) je důležitá hlavně chovatelská stanice, tedy např. „B"rendi od Fanouška a "K"arla
od Fanouška jsou feny z jednoho chovu (chovatelské stanice), přičemž "B“ může být i klidně matkou vrhu „K“.

Další odpovědi
anonym

Posloupnost tam je. Chovná stanice má fenu, která při prvním vrhu má všechna štěňata od písmene A. Další vrh od písmene B. A tak dále. Posloupnost mezi fenou (matkou Tvého štěněte) a Tvým štěnětem ve jménech tedy logicky být nemůže. Fena totiž pochází z jiné chovné stanice a její štěně také. Nebo je to stejná chovná stanice, ale jména štěňat nepřecházejí do stejné linie jako jména rodičů. Podívej se do papírů a mělo by Ti to být jasné.

www

Tak to máš asi zvíře z chovatelské stanice, tam existuje nějaký registr a ten na svoje pravidla.

Drap

Je to věc chovatele. U většiny plemen šistokrevnách psů se dávají jména u celého vrhu začínajícám stejným písmenem. U prvního vrhu „A“ potom „B“ a dále podle abecedy.
Jak je to u tvého psa se musíš zeptat chovatele.

auluk

To spíše podle toho jak chce majitel. Nikde jsem neviděla ani nečetla že by bylo nějaké pravidlo jak se mají pojmenovávat psi

samicek333

Nějaká chovná stanice dává jména podle začínajících písmen matky, jiná zas podle otce a jiná jede podle abecedy.