angl

Jaké je přídavné jméno od germánského kmene jménem „Anglové“?

Odpovědi
MK44

Mělo by to být angelský. A jejich jazyk angelština. Ale myslím, že se většinou používá 2. pád od Anlové → Anglů (lodě Anglů, jazyk Anglů).
Jsem zvědav, zda slovo angelský (nebo snad jinou formu ve vztahu k Anglům) někdo, někdy viděl v nějakém slovníku 🙂

(Tedy nikoli slovo odvozené od angel (tj. anděl, άγγελος) jako Los Angelský od Los Angeles, nebo Angelské vodopády (ve Venezuele) a podobně.)