Odpovedi18

Jaké je opačné slovo ke slovu pevný?

Nejlepší odpověď
marci1

pevný

  1. odolný, tvrdý
  2. tuhý (skupenství) ≠ kapalný, plynný
  3. nehybný ≠ pohyblivý
  4. zajištěný, bezpečný, stabilní ≠ vratký, kolísavý
  5. neměnný, ustálený, trvalý, fixní ≠ variabilní, pohyblivý (kurs)
  6. (vy)trvalý, neměnný (zásady), stálý, neotřesitelný ≠ proměnlivý, kolísavý (člověk)
  7. silný
  8. rázný, rozhodný, odhodlaný, energický ≠ nejistý

https://www.nechy­bujte.cz/slov­nik-ceskych-synonym/pevn%C3%BD?

Další odpovědi
EKSOT123

Pevný má více významů, a tedy i více antonym. Určitě by se jich kromě výčtu od Marci našla ještě spousta.
Pevná x slabá vůle, pevné nervy x nervy na pochodu,
Pevné x podlomené zdraví, chatrná chatrč, pevný x pokřivený charakter, pevná x roztřesená – nejistá ruka (při střelbě),… pevné x pochybné základy, …

Otázka na rádio Jerevan: „Pomáha koreň žen-šenu pri impotencii?“ „Áno, ale musí sa k penisu dobre priviazať…“

Fdasby

Měkký?

Kelt

Samotné slovo nabývá konkrétního významu ve větě, podle kontextu. Pak není problém dát větě opačný význam výměnou daného slova.
Základy socialismu jsou pevné. Pevný stav je charakterizován krystalovou mřížkou. Pevná zeď odolávala dobyvatelům. To lano nebylo pevné a proto horolezec spadnul.