Radomír.cz

Jaké je největší těleso, které ,,kříží'' oběžnou dráhu planety Země?

Oběžná dráha Země

Nejlepší odpověď
fcoop

13. duben roku 2036 – to se na kolizní dráhu se Zemí dostane asteroid 2004 MN4 Apophis.
Apophis je nepravidelné těleso o delší ose dlouhé asi 320 až 400 metrů, jeho hmotnost se odhaduje na 36 až 40 miliónů tun a podle propočtů je asi o polovinu „řidší“ než průměrná hustota naší planety. Obíhá po elipsovité dráze kolem Slunce, která dvakrát kříží dráhu Země, jednou za 323 a půl dne.
V pátek 13. dubna 2029, to bude už jen 29 470 km nad zemským povrchem, takže bude vidět pouhým okem.

Další odpovědi
Questman

Za pár miliard let je to Slunce