Jaké je nejchladnější a nejteplejší místo na Zemi a v Evropě?

Nejlepší odpověď
annas

Evropa
absolutně nejchladnější místo Evropy Usť-Cilma (-69 °C).
nejteplejší místo Evropy močál Pantano de Guadalmellato u Córdoby (52 °C).

http://webcache­.googleusercon­tent.com/sear­ch?q=cache:DVu2SkwFdo4J:­cs.wikipedia.or­g/wiki/Geogra­fie_Evropy+Nej­teplej%C5%A1%C­3%AD+a+nejchlad­n%C4%9Bj%C5%A1%C3%AD+m%C­3%ADsto+v+Evrop%C4%9B&c­d=1&hl=cs&ct=clnk&gl=cz&­source=www.go­ogle.cz

Země
Ve vesnici Ojmjakon zaznamenali v roce 1926 nejnižší teplotu na severní polokouli – minus 71,2 °C.

Azízija, Libye – 57,8 °C dosud nejvyšší teplota na Zemi.

Za trvale nejteplejší obydlené místo světa se považuje Dallol v Etiopii. Celoroční průměrná teplota zde dosahuje 34,4 °C.

Zdroj: http://cestova­ni.idnes.cz/nej­studenejsi-a-nejteplejsi-mista-zeme-zivot-nebo-peklo-v-90-c-a-v-58-c-1fq-/igsvet.aspx?c=A100120­_131409_igsvet_tom

Další odpovědi
Banshee

Nejteplejší je Údolí smrti ve Spojených státech a nejchladnější Sibiř a Antarktida.

anonym

V chladírnách a teplárnách a to se stoprocentní jistotou!