mikyssek

Asie, nejdeštivější místo

Prosím nevíte náhodou, kde se v Asii nachází tzv. Údolí dešťů ?
A také porovnání s ročním spadnutím srážek s naším nejdeštivějším místem v Čr.
DĚkuji moc

Odpovědi
hem

Cherrapunji v údolí Brahmaputra v Indii drží rekord v Guinessově knize rekordů za roční úhrn srážek (22987 mm). Nejdeštivější místo v ČR, Bílý potok v Jizerských horách má úhrn srážek 13× nižší – 1705 mm

Zdroj: en.wikipedia.or­g/wiki/Cherra­punji

silonka33

proc hledat tak daleko zajed tesi do chanova u mostu a poznate nejdestivejsi misto ps..tvy starosti bych htel myt

Zdroj: zivot